22 123 95 55
PL

Koronawirus SARS-CoV-2, grypa typu A i B, zakażenie wirusem RSV - badanie molekularne RT-PCR

4.70
Ocena użytkowników: 6 ocen

To badanie molekularne jest stosowane w diagnostyce przyczyn infekcji układu oddechowego. Pozwala na wykrycie materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2, wirusów grypy oraz RSV.

Badanie wykonywane jest z pobranego od Pacjenta wymazu z gardła lub nosogardzieli.

Metoda zastosowana w tym badaniu to Real-Time RT-PCR.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

UWAGA! W przypadku badań realizowanych w punktach pobrań w Nowym Targu i Chrzanowie, czas oczekiwania na wyniki może wynieść do 48h roboczych.

UWAGA! Badanie wykonywane jest przez cały tydzień w Warszawie i Krakowie. W pozostałych miastach badanie wykonujemy od poniedziałku do czwartku.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • koronawirusa SARS-CoV-2
  • wirusa grypy typu A
  • wirusa grypy typu B
  • wirusa RSV

Testy molekularne - wiarygodny sposób na ustalenie przyczyny infekcji układu oddechowego

  • Infekcje układu oddechowego są bardzo często występującym problemem, szczególnie wczesną wiosną i w okresie jesienno-ziomowym. Najczęściej za infekcje te odpowiedzialne są wirusy, takie jak koronawirusy, wirusy grypy typu A i B czy wirusy RSV. 
  • W diagnostyce przyczyn infekcji układu oddechowego wykorzystywane są badania molekularne - są to wiarygodne testy, pozwalające na wykrycie w pobranym od Pacjenta wymazie z gardła lub nosogardzieli materiału genetycznego danego wirusa. Metoda wykorzystywana do przeprowadzania takich badań to Real-Time RT-PCR. 
  • W oferowanym przez nas badaniu sprawdzana jest obecność materiału genetycznego 4 wirusów: koronawirusa SARS-CoV-2, wirusów grypy typu A i B oraz wirusa RSV. 
  • Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę określaną jako COVID-19. Pierwsze przypadki infekcji tym koronawirusem wykryto w grudniu 2019 roku w Chinach, a dotychczas na całym świecie potwierdzono już ponad 77 milionów przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Przyczynił się on również do ponad 1,5 miliona zgonów.
  • Za występowanie grypy odpowiedzialne są z kolei wirusy z rodziny Orthomyxoviridae. Grypa występuje bardzo często - szacuje się, że w Polsce w sezonie grypowym zapadają na nią ponad 3 miliony osób. 
  • Wirusy RSV należą natomiast do rodzaju Orthopneumovirus rodziny Pneumoviridae i wywołują zakażenia dolnych dróg oddechowych zwłaszcza u dzieci, u osób z obniżoną odpornością oraz osób starszych.

Koronawirus SARS-CoV-2, grypa typu A i B, zakażenie wirusem RSV - badanie molekularne RT-PCR


527.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 48 godzin roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce