22 123 95 55

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Austrii

Do negatywnego wyniku badania wystawiane jest lekarskie zaświadczenie do Austrii

Planujesz podróż do Austrii? Wykonaj test na koronawirusa i odbierz zaświadczenie lekarskie w języku niemieckim uprawniające do przekroczenia granicy.

Zaświadczenie wydawane jest po niemiecku na druku austriackiego Ministerstwa i ważne jest 72H od daty wystawienia. Zaświadczenie znosi obowiązek 2-tygodniowej kwarantanny.

BADANIE WYKONYWANE W WARSZAWIE, KRAKOWIE, ŁODZI, POZNANIU, GDYNI, GDAŃSKU, KIELCACH, BYDGOSZCZY, BIELSKU-BIAŁEJ, LUBLINIE, KATOWICACH, WROCŁAWIU, SZCZECINIE, WAŁBRZYCHU, BIAŁYMSTOKU, IŁAWIE, SŁUPSKU.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Badanie przeznaczone jest dla osób potrzebujących zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego negatywny wynik badania molekularnego do Austrii.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Na czym polega badanie molekularne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2?

  • SARS-CoV-2 to wirus RNA z rodziny koronawirusów, wywołujący chorobę COVID-19. Koronawirus SARS-CoV-2 najprawdopodobniej przenosi się drogą kropelkową, kontaktową i powietrzną. Jego okres wylęgania szacuje się na ok. 2-14 dni. Leczenie choroby jest objawowe, obecnie trwają pracę nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2. 
  • Dotychczas na całym świecie potwierdzono już ponad 12 milionów przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz ponad 550 tysięcy zgonów z jego powodu.
  • Jedynym badaniem służącym do potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia SARS-CoV-2 jest badanie molekularne, wykonywane przy pomocy metody Real-Time RT-PCR. Polega ono na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce obecny jest materiał genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2.
  • Materiałem niezbędnym do wykonania badania jest pobrany od Pacjenta wymaz z górnych dróg oddechowych. Wykonanie takiego testu jest rekomendowane przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia.
  • Jeśli wynik badania będzie negatywny, Pacjent otrzymuje odpowiednie zaświadczenie lekarskie do Austrii. Dzięki niemu może on bez problemu przekroczyć granicę, a także nie musi następnie poddawać się 14-dniowej kwarantannie.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Austrii


565.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 3 dni

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce