22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Koronawirus SARS-CoV-2 EXPRESS - badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Hiszpanii + Wyspy Kanaryjskie, Grecji, Egiptu lub Maroka w Warszawie (wynik do 9 godzin roboczych od pobrania)

5.00
Ocena użytkowników: 9 ocen

Badanie RT-PCR sprawdzi, czy występuje u Ciebie infekcja SARS-COV-2. Do wyniku dodatkowo dołączane jest zaświadczenie lekarskie do Hiszpanii, Grecji, Egiptu lub Maroka. Wynik i zaświadczenie otrzymasz już w ciągu 9 godzin roboczych. Badanie wykonywane w Warszawie.

Jest to test molekularny, rekomendowany przez WHO. Materiał do badania stanowi wymaz z gardła lub nosogardzieli.

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE.

BADANIE WYKONYWANE JEST W WARSZAWIE.

Badanie EXPRESS można wykonać w punktach pobrań przy ul. Marszałkowskiej 68/70, ul. Olbrachta 126, ul. Jutrzenki 100 oraz ul. Okrzei 18/U5.

Do ujemnego wyniku badania dołączone jest zaświadczenie lekarskie do Hiszpanii, Grecji, Egiptu lub Maroka. Jest to zaświadczenie w języku angielskim niezbędne do przekroczenia granicy z tymi państwami. 

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

UWAGA! Przed udaniem się w podróż sprawdź obowiązujące przepisy wjazdowe do kraju, do którego się udajesz na stronie Ambasady kraju docelowego lub MSZ.

NA BADANIE WEŹ ZE SOBĄ DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT - W PUNKCIE NALEŻY PODAĆ NUMER I SERIĘ DOKUMENTU.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Na czym polegają testy molekularne wykorzystywane w diagnostyce infekcji koronawirusem SARS-CoV-2?

  • Testy molekularne są jedynymi testami służącymi do potwierdzenia lub wykluczenia aktywnego zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Metoda wykorzystywana do ich wykonania to Real-Time RT-PCR. Są to testy zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia. 
  • Badania molekularne polegają na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce materiału obecny jest materiał genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2. W zależności od zastosowanego testu, identyfikowane są 2 lub 3 geny spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 (N, RdRp lub ORF1ab).
  • Jeśli badanie RT-PCR wykluczy obecność koronawirusa SARS-CoV-2, Pacjent do swojego wyniku otrzyma również zaświadczenie lekarskie wymagane w Hiszpanii, Grecji, Egipcie lub Maroku. Jest to zaświadczenie w języku angielskim - umożliwi ono przekroczenie granicy oraz zniesie obowiązek kwarantanny.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 EXPRESS - badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Hiszpanii + Wyspy Kanaryjskie, Grecji, Egiptu lub Maroka w Warszawie (wynik do 9 godzin roboczych od pobrania)


613.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Real-Time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 9 godzin roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce