Waginoza bakteryjna pochwy - badanie 7 bakterii, realizacja wysyłkowa
Ten test molekularny pozwoli na ustalenie, czy występuje u Ciebie waginoza bakteryjna. Badanie sprawdza obecność 7 bakterii.
Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera zwrotnego po odbiór za pośrednictwem naszej strony internetowej (obsługa kurierska w cenie badania).
Test wykonywany jest przy pomocy metody Real-Time PCR. Materiałem do badania jest wymaz z pochwy.
Badanie polega na ilościowym oznaczeniu 3 bakterii i jakościowym oznaczeniu 4 bakterii. Celem badania jest ocena ogólnego stanu mikrobioty pochwy i wykrycie jej zaburzeń (dysbiozy).
Cykliczne wykonywanie takiego badania zalecane jest wszystkim kobietom w ramach profilaktyki zdrowotnej.
W ramach pakietu badamy obecność:
Typ badania
Waginoza bakteryjna - wykryj ją wykonując prosty i precyzyjny test molekularny
- Mikroorganizmy, które zasiedlają błonę śluzową pochwy tworzą ekosystem kluczowy dla jej zdrowia. Właściwe środowisko pochwy warunkowane jest przez obecność dobroczynnych bakterii i prawidłową kwasowość. Odpowiednie pH pochwy zapewniane jest dzięki dużej ilości bakterii z rodzaju Lactobacillus.
- Z waginozą bakteryjną mamy natomiast do czynienia wtedy, gdy bakterii dobroczynnych jest bardzo mało, natomiast występuje duża ilość bakterii beztlenowych., najczęściej Gardnerella vaginalis i Atopobium vaginae (rzadziej Megasphaera, Bacterial vaginosis-associated bacteria, Mobiluncus spp., Bacteroides fragili).
- Takie zaburzenie flory bakteryjnej (dysbioza) znacznie zwiększa podatność na choroby przenoszone drogą płciową, może doprowadzić także do poważnych powikłań ciążowych, takich jak poronienie czy przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego.
- Dzięki oferowanemu przez nas testowi możliwa jest ocena ogólnego stanu flory bakteryjnej pochwy i wykrycie jej ewentualnych zaburzeń.
- Jest to badanie molekularne, wykonywane przy pomocy techniki Real-Time PCR. Metoda ta polega na identyfikacji materiału genetycznego badanych bakterii i cechuje się ona bardzo wysoką czułością. Materiał do badania stanowi wymaz z pochwy.