Test alergiczny Polycheck – panel pyłki (8 alergenów)
Test polega na ilościowym oznaczeniu przeciwciał IgE swoistych dla alergenów molekularnych pyłku brzozy i tymotki.
Badanie w szczególności zalecane jest osobom kwalifikowanym do odczulania (swoistej immunoterapii alergii) na pyłki drzew i traw w celu oceny, czy odczulanie to będzie skuteczne w ich przypadku.
W badaniu oceniane jest stężenie przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktów źródeł alergenowych tymotki i brzozy oraz 4 rekombinantowych alergenów molekularnych tymotki i 2 rekombinantowych alergenów molekularnych brzozy.
Badanie wykonywane jest z próbki krwi żylnej. Jest zupełnie bezpieczne dla badanego i nie wymaga specjalnego przygotowania.
W ramach pakietu badamy alergie na:
Typ badania
To badanie pozwoli na ustalenie, która cząsteczka danego alergenu jest odpowiedzialna za uczulenie
- Badania krwi to jedna z metod stosowanych w diagnostyce alergii. Testy te pozwalają na oznaczenie poziomu przeciwciał IgE swoistych dla poszczególnych alergenów.
- Przeciwciała IgE biorą udział w mechanizmie skutkującym miejscowymi lub uogólnionymi reakcjami alergicznymi. Wykrywa się je u osób z uczuleniem na dany alergen - w przypadku osób zdrowych przeciwciała te są nieobecne (lub niewykrywalne).
- Zaletą badań krwi w kierunku alergii jest ich bezpieczeństwo dla osoby badanej oraz brak konieczności specjalnego przygotowania (nie trzeba odstawiać leczenia przeciwalergicznego).
- W ramach oferowanego przez nas badania sprawdzana jest ilość przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktów źródeł alergenowych tymotki i brzozy oraz 4 rekombinantowych alergenów molekularnych tymotki (rPhl p 1, rPhl p 5, rPhl p 7, rPhl p 12) i 2 rekombinantowych alergenów molekularnych brzozy (rBet v 1, rBet v 2).
- Identyfikacja konkretnej cząsteczki alergenu odpowiedzialnej za uczulenie ma ogromne znaczenie dla oceny powodzenia odczulania (immunoterapii) na pyłki drzew i traw zawierających wymienione alergeny molekularne.
- Phl p 1 i Phl p 5 to główne markery alergii na tymotkę łąkową i inne trawy. Wyniki pozytywne dla tych cząsteczek wskazują na dużą szansę skuteczności immunoterapii. Bet v 1 jest główną molekułą brzozy - wynik pozytywny w przypadku tej molekuły również wiąże się z dużą szansą powodzenia odczulania.
- Molekuły Phl p 7, Phl p 12 i Bet v 2 odpowiadają za reakcje krzyżowe pomiędzy pyłkami traw, drzew i chwastów. Wskazuje się, że jeśli wynik badania będzie pozytywny tylko dla tych molekuł, szansa na skuteczną immunoterapię jest niska.
Podaj adres
Użyj mojej lokalizacji
Punkt realizuje badanie
(opcjonalnie)
Wczytywanie...