22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Test alergiczny Polycheck – panel pyłki (8 alergenów)

5.00
Ocena użytkowników: 4 ocen

Test polega na ilościowym oznaczeniu przeciwciał IgE swoistych dla alergenów molekularnych pyłku brzozy i tymotki.

Badanie w szczególności zalecane jest osobom kwalifikowanym do odczulania (swoistej immunoterapii alergii) na pyłki drzew i traw w celu oceny, czy odczulanie to będzie skuteczne w ich przypadku.

W badaniu oceniane jest stężenie przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktów źródeł alergenowych tymotki i brzozy oraz 4 rekombinantowych alergenów molekularnych tymotki i 2 rekombinantowych alergenów molekularnych brzozy.

Badanie wykonywane jest z próbki krwi żylnej. Jest zupełnie bezpieczne dla badanego i nie wymaga specjalnego przygotowania.

W ramach pakietu badamy alergie na:

  • pyłki traw i drzew

To badanie pozwoli na ustalenie, która cząsteczka danego alergenu jest odpowiedzialna za uczulenie

  • Badania krwi to jedna z metod stosowanych w diagnostyce alergii. Testy te pozwalają na oznaczenie poziomu przeciwciał IgE swoistych dla poszczególnych alergenów. 
  • Przeciwciała IgE biorą udział w mechanizmie skutkującym miejscowymi lub uogólnionymi reakcjami alergicznymi. Wykrywa się je u osób z uczuleniem na dany alergen - w przypadku osób zdrowych przeciwciała te są nieobecne (lub niewykrywalne). 
  • Zaletą badań krwi w kierunku alergii jest ich bezpieczeństwo dla osoby badanej oraz brak konieczności specjalnego przygotowania (nie trzeba odstawiać leczenia przeciwalergicznego).
  • W ramach oferowanego przez nas badania sprawdzana jest ilość przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktów źródeł alergenowych tymotki i brzozy oraz 4 rekombinantowych alergenów molekularnych tymotki (rPhl p 1, rPhl p 5, rPhl p 7, rPhl p 12) i 2 rekombinantowych alergenów molekularnych brzozy (rBet v 1, rBet v 2).
  • Identyfikacja konkretnej cząsteczki alergenu odpowiedzialnej za uczulenie ma ogromne znaczenie dla oceny powodzenia odczulania (immunoterapii) na pyłki drzew i traw zawierających wymienione alergeny molekularne.
  • Phl p 1 i Phl p 5 to główne markery alergii na tymotkę łąkową i inne trawy. Wyniki pozytywne dla tych cząsteczek wskazują na dużą szansę skuteczności immunoterapii. Bet v 1 jest główną molekułą brzozy - wynik pozytywny w przypadku tej molekuły również wiąże się z dużą szansą powodzenia odczulania.
  • Molekuły Phl p 7, Phl p 12 i Bet v 2 odpowiadają za reakcje krzyżowe pomiędzy pyłkami traw, drzew i chwastów. Wskazuje się, że jeśli wynik badania będzie pozytywny tylko dla tych molekuł, szansa na skuteczną immunoterapię jest niska.

Test alergiczny Polycheck – panel pyłki (8 alergenów)


167.00 na stronie
179.00 w placówce
Technologia badania:
Immunoblot
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce