Test alergiczny Polycheck – panel orzeszki ziemne (6 alergenów)
To badanie alergiczne pod kątem alergii na orzeszki ziemne
W ramach testu oznaczany jest ilościowo poziom przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktu alergenów orzeszków ziemnych oraz jego pięciu najistotniejszych molekuł
Badanie sprawdza, która molekuła odpowiada za groźną reakcję alergiczną na orzeszki ziemne
Jest ono zupełnie bezpieczne dla osoby badanej
W ramach pakietu badamy obecność alergii na:
orzeszki ziemne
Typ badania
Pobranie krwi w placówce
Sprawdź listę placówekBadamy poziom specyficznych przeciwciał IgE we krwi Pacjenta
- W ramach oferowanego testu badane są przeciwciała IgE specyficzne dla ekstraktu alergenów orzeszków ziemnych oraz jego pięciu najistotniejszych molekuł: Ara h 1, Ara h 2, Ara h 3, Ara h 8, Ara h 9
Badamy obecność:
- ALERGII - alergie to schorzenia polegające na nieprawidłowej reakcji organizmu na obecne w środowisku alergeny. Jednym z najgroźniejszych jej typów jest alergia na orzeszki ziemne – w jej przebiegu może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który jest zagrożeniem życia. W diagnostyce alergii stosowane są m.in. badania krwi, pozwalające na określenie stężenia przeciwciał IgE specyficznych dla danego alergenu. Dzięki nim możliwe jest również sprawdzenie, który konkretnie komponent alergenu odpowiada za reakcję alergiczną.
Alergia na orzeszki ziemne a badania krwi
- Orzeszki ziemne to silne alergeny - mogą one odpowiadać za gwałtowne i ciężkie reakcje alergiczne, mogą doprowadzić do tzw. wstrząsu anafilaktycznego, który jest stanem zagrożenia życia. W diagnostyce alergii na orzeszki ziemne stosowane są np. badania krwi. Testy alergiczne z krwi są bezpieczne dla Pacjenta, do ich wykonania nie trzeba również odstawiać leków przeciwalergicznych.
- Badania krwi polegają na określeniu stężenia przeciwciał IgE swoistych dla alergenu. Przeciwciała te są wykrywalne u osób, u których występuje uczulenie na dany alergen. W ramach oferowanego przez nas testu oznaczane jest stężenie przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktu alergenów orzeszków ziemnych oraz jego pięciu najistotniejszych molekuł: Ara h 1, Ara h 2, Ara h 3, Ara h 8, Ara h 9 – dzięki temu możliwe jest określenie, który konkretnie komponent alergenu odpowiada za uczulenie.
- Alergeny główne to termostabilne Ara h 1, Ara h 2 i Ara h 3, które wzrost reaktywności wykazują po wyprażeniu. Reakcje na te alergeny są systemowe i najsilniejsze. Cząsteczka Ara h 2 odpowiada za reakcje krzyżowe z orzechami laskowymi, brazylijskimi i migdałami.
- Cząsteczka Ara h 8 jest odpowiedzialna za reakcje krzyżowe orzeszków ziemnych z pyłkami np. leszczyny, olchy czy brzozy. Cząsteczka Ara h 9 jest homologiem cząsteczek obecnych np. w brzoskwini, kiwi, roślinach strączkowych i orzechach. Reakcje na Ara h 8 i Ara h 9 są miejscowe i łagodne.
- Na raporcie z badania znajdują się ilościowe wyniki stężenia przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktu alergenów i poszczególnych molekuł. Wyniki ilościowe wyrażone są w kU/l i przypisane do jednej z klas 0-6 półilościowego systemu raportowania RAST. Wyniki przedstawione są graficznie i opatrzone komentarzem klinicznym.
Podaj adres
Użyj mojej lokalizacji
Punkt realizuje badanie
(opcjonalnie)
Test alergiczny Polycheck – panel orzeszki ziemne (6 alergenów)
Wczytywanie...