Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Test alergiczny Polycheck – panel orzeszki ziemne (6 alergenów)

Ocena użytkowników: 10 ocen
3.7

To badanie alergiczne pod kątem alergii na orzeszki ziemne

W ramach testu oznaczany jest ilościowo poziom przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktu alergenów orzeszków ziemnych oraz jego pięciu najistotniejszych molekuł

Badanie sprawdza, która molekuła odpowiada za groźną reakcję alergiczną na orzeszki ziemne

Jest ono zupełnie bezpieczne dla osoby badanej

W ramach pakietu badamy obecność alergii na:

 • orzeszki ziemne
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Test alergiczny Polycheck – panel orzeszki ziemne (6 alergenów)

  Cena w placówce

  219.00 

  Cena online:

  205.00 
  Technologia badania:Immunoblot

  Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badamy poziom specyficznych przeciwciał IgE we krwi Pacjenta

  • W ramach oferowanego testu badane są przeciwciała IgE specyficzne dla ekstraktu alergenów orzeszków ziemnych oraz jego pięciu najistotniejszych molekuł: Ara h 1, Ara h 2, Ara h 3, Ara h 8, Ara h 9

  Badamy obecność:

  • ALERGII - alergie to schorzenia polegające na nieprawidłowej reakcji organizmu na obecne w środowisku alergeny. Jednym z najgroźniejszych jej typów jest alergia na orzeszki ziemne – w jej przebiegu może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który jest zagrożeniem życia. W diagnostyce alergii stosowane są m.in. badania krwi, pozwalające na określenie stężenia przeciwciał IgE specyficznych dla danego alergenu. Dzięki nim możliwe jest również sprawdzenie, który konkretnie komponent alergenu odpowiada za reakcję alergiczną.

  Alergia na orzeszki ziemne a badania krwi

  • Orzeszki ziemne to silne alergeny - mogą one odpowiadać za gwałtowne i ciężkie reakcje alergiczne, mogą doprowadzić do tzw. wstrząsu anafilaktycznego, który jest stanem zagrożenia życia. W diagnostyce alergii na orzeszki ziemne stosowane są np. badania krwi. Testy alergiczne z krwi są bezpieczne dla Pacjenta, do ich wykonania nie trzeba również odstawiać leków przeciwalergicznych.
  • Badania krwi polegają na określeniu stężenia przeciwciał IgE swoistych dla alergenu. Przeciwciała te są wykrywalne u osób, u których występuje uczulenie na dany alergen. W ramach oferowanego przez nas testu oznaczane jest stężenie przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktu alergenów orzeszków ziemnych oraz jego pięciu najistotniejszych molekuł: Ara h 1, Ara h 2, Ara h 3, Ara h 8, Ara h 9 – dzięki temu możliwe jest określenie, który konkretnie komponent alergenu odpowiada za uczulenie.
  • Alergeny główne to termostabilne Ara h 1, Ara h 2 i Ara h 3, które wzrost reaktywności wykazują po wyprażeniu. Reakcje na te alergeny są systemowe i najsilniejsze. Cząsteczka Ara h 2 odpowiada za reakcje krzyżowe z orzechami laskowymi, brazylijskimi i migdałami.
  • Cząsteczka Ara h 8 jest odpowiedzialna za reakcje krzyżowe orzeszków ziemnych z pyłkami np. leszczyny, olchy czy brzozy. Cząsteczka Ara h 9 jest homologiem cząsteczek obecnych np. w brzoskwini, kiwi, roślinach strączkowych i orzechach. Reakcje na Ara h 8 i Ara h 9 są miejscowe i łagodne.
  • Na raporcie z badania znajdują się ilościowe wyniki stężenia przeciwciał IgE specyficznych dla ekstraktu alergenów i poszczególnych molekuł. Wyniki ilościowe wyrażone są w kU/l i przypisane do jednej z klas 0-6 półilościowego systemu raportowania RAST. Wyniki przedstawione są graficznie i opatrzone komentarzem klinicznym.
  Test alergiczny Polycheck – panel orzeszki ziemne (6 alergenów)

  Cena w placówce

  219.00 

  Cena online:

  205.00 
  Technologia badania:Immunoblot

  Czas oczekiwania na wynik:do 15 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonać test?

  Badanie zrealizujesz w naszych 800 punktach pobrań, które znajdziesz na terenie całej Polski pod szyldem DIAGNOSTYKA. 

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic