22 123 95 55

Test alergiczny Polycheck – panel antybiotyki (10 alergenów)

4.30
Ocena użytkowników: 24 ocen

Test pozwala na potwierdzenie alergii na antybiotyki

W ramach testu sprawdzana jest alergia na 10 różnych antybiotyków.

Test polega na oznaczeniu stężenia przeciwciał IgE specyficznych w stosunku do danego antybiotyku.

Badanie jest całkowicie bezpieczne dla Pacjenta. Nie wymaga odstawienia leków antyhistaminowych.

W ramach pakietu badamy obecność alergii na:

  • antybiotyki

Badamy stężenie specyficznych przeciwciał IgE we krwi Pacjenta

  • W teście oznaczany jest poziom przeciwciał IgE specyficznych w stosunku do 10 antybiotyków
  • Badane antybiotyki: Penicillin G, Penicillin V, Ampicillin, Amoxicillin, Sulfamethoxazole, Cephalosporin, Ofloxacin, Cefaclor, Tetracycline, Erythromycin
  • Wynik dodatni badania potwierdza alergię na antybiotyk, natomiast ujemny wynik testu jej nie wyklucza.

Na czym polega badanie krwi w kierunku alergii na antybiotyki?

  • Alergie są skutkiem niewłaściwej odpowiedzi układu immunologicznego na dane alergeny - w ich przebiegu dochodzi do wytwarzania specyficznych przeciwciał IgE. Gdy przeciwciała te połączą się z alergenem, wydzielają się mediatory prozapalne odpowiedzialne za wystąpienie dolegliwości.
  • W przebiegu alergii mogą wystepować takie objawy jak katar, kaszel, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, wysypka, pokrzywka, świąd, chrypka, łzawienie oczu, opuchlizna czy bóle głowy. Alergia może doprowadzić również do wstrząsu anafilaktycznego, czyli stanu zagrożenia życia.
  • Wyróżnia się różne rodzaje alergii, np. alergię wziewną, pokarmową, na jad owadów czy naskórek zwierząt. Może również wystąpić alergia na antybiotyki. Antybiotyki to jedne z najczęściej stosowanych leków, a alergie na nie stanowią poważny problem kliniczny. Alergie na antybiotyki wzmacniają się po kolejnych cyklach leczenia danym antybiotykiem lub jego pochodnymi.
  • W diagnostyce alergii na antybiotyki wykorzystywane są testy z krwi, które polegają na pomiarze przeciwciał IgE specyficznych w stosunku do danego antybiotyku. W oferowanym przez nas teście badane są alergie na 10 antybiotyków. Badanie z krwi w kierunku alergii jest całkowicie bezpieczne dla osoby badanej i nie wymaga odstawienia leków przeciwalergicznych. 
  • W raporcie z badania znajduje się ilościowy wynik stężenia specyficznych przeciwciał IgE dla każdego z badanych antybiotyków. Czułość analityczna testu to 0,15 kU/l, a zakres raportowania to 0,15-100 kU/l. 
  • Wyniki dla każdego alergenu przypisywane są do jednej z klas (0-6) systemu raportowania RAST, są one również przedstawione graficznie i opatrzone komentarzem. Wynik dodatni badania potwierdza alergię na dany antybiotyk.

Test alergiczny Polycheck – panel antybiotyki (10 alergenów)


193.00 na stronie
209.00 w placówce
Technologia badania:
Immunoblot
Czas oczekiwania na wynik:
do 13 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce