22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Test alergiczny Polycheck – panel atopowy (20 parametrów)

4.50
Ocena użytkowników: 6 ocen

Badanie polega na pomiarze przeciwciał IgE specyficznych dla alergenów, które najczęściej uczulają osoby z atopią.

W badaniu oznaczana jest ilość przeciwciał IgE swoistych dla 12 alergenów pojedynczych i 7 mieszanek alergenów. Dodatkowo, określana jest również całkowita ilość przeciwciał IgE. 

Badanie przeznaczone jest dla osób, u których podejrzewane są choroby atopowe. Wykonanie badania pozwoli na identyfikację uczulających nas alergenów - dzięki temu możliwe będzie świadome ich unikanie, co z kolei doprowadzi do poprawy samopoczucia.

Materiał do badania stanowi próbka krwi żylnej.

Badamy obecność alergii:

  • pokarmowej
  • na roztocza kurzu domowego
  • na pyłki roślin
  • na zarodniki pleśni

Na czym polega to badanie alergiczne?

  • Alergie to bardzo powszechny problem, którego istotą jest niewłaściwa odpowiedź układu immunologicznego na dany alergen. W przebiegu alergii układ immunologiczny wytwarza przeciwciała IgE specyficzne dla uczulającego alergenu.
  • W diagnostyce alergii wykorzystuje się więc testy z krwi, które pozwalają na określenie stężenia takich przeciwciał. Są to badania bezpieczne dla Pacjenta, do których nie trzeba się specjalnie przygotowywać (przed ich wykonaniem nie trzeba odstawiać leków przeciwalergicznych).
  • W ramach oferowanego przez nas testu w pobranej od Pacjenta próbce krwi badany jest ogólny poziom przeciwciał IgE (IgE całkowite) oraz poziom przeciwciał IgE swoistych dla 12 alergenów pojedynczych oraz 7 mieszanek alergenów, które najczęściej uczulają osoby z atopią. 
  • Dla każdego alergenu wchodzącego w skład panelu ilościowy wynik stężenia przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie na wspólnym raporcie. Wyniki ilościowe (w kU/l)  przypisywane są do klas systemu raportowania RAST/EAST i przedstawione graficznie. 

Test alergiczny Polycheck – panel atopowy (20 parametrów)


187.00 na stronie
199.00 w placówce
Technologia badania:
Test immunoenzymatyczny
Czas oczekiwania na wynik:
do 13 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce