22 123 95 55
PL

Test alergiczny Polycheck – panel pediatryczny (20 alergenów)

4.80
Ocena użytkowników: 5 ocen

W badaniu sprawdzanych jest 20 alergenów, które najczęściej odpowiadają za alergie u dzieci.

W ramach oferowanego testu ilościowo oznaczane są przeciwciała IgE swoiste dla 20 różnych alergenów. 

Badanie Polycheck wskazuje te alergeny, które odpowiadają za występowanie alergii u dziecka. Dzięki ustaleniu przyczyny alergii możliwe jest wdrożenie odpowiednich zaleceń żywieniowych / podjęcie właściwego leczenia.

Do wykonania badania Polycheck niezbędna jest tylko pobrana od Pacjenta próbka krwi żylnej. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania - nie trzeba być na czczo, nie jest konieczne odstawienie stosowanych leków przeciwalergicznych.

Badamy obecność alergii:

  • pokarmowej
  • na naskórek zwierząt
  • na pyłki roślin
  • na roztocza kurzu domowego
  • na mikroorganizmy i zarodniki pleśni

Badanie alergiczne Polycheck - sposób na wykrycie alergii u dzieci

  • Alergie to schorzenia bardzo powszechnie występujące u dzieci - do rozwoju alergii dochodzi na skutek nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego na dany alergen. W przebiegu alergii wytwarzane są przeciwciała IgE specyficzne dla uczulającej substancji. 
  • Jedną z metod stosowanych w diagnostyce alergii są badania krwi, pozwalające na ilościową ocenę poziomu przeciwciał IgE swoistych dla poszczególnych alergenów. Testy z krwi są bardzo proste i bezpieczne dla Pacjenta - nie niosą one ze sobą żadnego zagrożenia i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać (nie trzeba być na czczo ani odstawiać już stosowanych leków przeciwalergicznych).
  • W ramach oferowanego badania Polycheck sprawdzany jest poziom przeciwciał specyficznych dla 20 różnych alergenów, które najczęściej odpowiadają za alergie u dzieci. W badaniu, każdy ilościowy wynik poziomu przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie dla każdego z alergenów. Wyniki w kU/l przypisywane są do klas systemu raportowania RAST/ EAST i przestawione graficznie. Wyniki testu raportowane są od 0,15 kU/l.
  • Testy Polycheck cechuje wysoka czułość i swoistość. Producent testów to niemiecka firma BIOCHECK.

Test alergiczny Polycheck – panel pediatryczny (20 alergenów)


187.00 na stronie
Technologia badania:
Immunoblot
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce