Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Opinie klientów - Zdrowegeny.pl

SIBO - wodorowo-metanowy test oddechowy, w Warszawie i Krakowie

Ocena użytkowników: 33 ocen
4.7

Badanie jest przydatne w diagnostyce  SIBO (przerostu bakteryjnego jelita cienkiego). Test wykonywany jest w Warszawie i Krakowie.

SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth) jest schorzeniem polegającym na nadmiernym namnażaniu się bakterii w jelicie cienkim.

Oferowane badanie uwzględnia pomiary w wydychanym powietrzu 3 gazów:  wodoru (H2),  metanu (CH4), a także CO2 w celu weryfikacji, czy próbka została pobrana prawidłowo.

MATERIAŁ DO BADANIA POBIERANY JEST  TYLKO W PUNKTACH POBRAŃ PRZY UL. JUTRZENKI 100 W WARSZAWIE ORAZ PRZY UL. ŻYCZKOWSKIEGO 16 W KRAKOWIE.

Podmiot odpowiedzialny: Diagnostyka S.A.

Badanie polega na pomiarze w wydychanym powietrzu:

 • wodoru i metanu (diagnostycznie)
 • dwutlenku węgla (kontrolnie)
 • SIBO - wodorowo-metanowy test oddechowy, w Warszawie i Krakowie

  Cena online:

  339.00 
  Technologia badania:Wodorowo-metanowy test oddechowy

  Czas oczekiwania na wynik:do 18 dni roboczych

  Co to jest wodorowo-metanowy test oddechowy?

  • Wodorowo-metanowy test oddechowy to badanie wykorzystywane w diagnostyce SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli schorzenia polegającego na nadmiernym namnażaniu się bakterii w jelicie cienkim.
  • W przebiegu SIBO u Pacjenta mogą występować takie dolegliwości jak zaparcia, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia wchłaniania czy nadmierna utrata wagi. 
  • W ramach wodorowo-metanowego testu oddechowego prowadzony jest pomiar w wydychanym przez Pacjenta powietrzu wodoru i metanu (diagnostycznie) oraz dwutlenku węgla (kontrolnie).
  • W trakcie testu pobieranych jest 8 próbek powietrza wydychanego - pierwszą należy pobrać przed wypiciem lactitolu (odpowiednika laktulozy), kolejne natomiast po upływie 15, 30, 45, 60, 90, 105 i 120 minut od wypicia lactitolu. 
  • Za dodatni wynik testu w kierunku SIBO przyjmuje się wzrost poziomu wodoru w wydychanym powietrzu o co najmniej 20 ppm w pierwszych 90 minutach testu i/lub wzrost poziomu metanu w wydychanym powietrzu o co najmniej 10 ppm w pierwszych 90 minutach testu.
  • Badanie wykonywane jest przez hiszpańskie laboratorium Centro Diagnóstico Calderón, specjalizujące się w testach diagnozujących przyczyny dolegliwości jelitowych. Testy wykonywane są przy pomocy metody GC-MS (chromatografia gazowa z detekcją spektrometrem mas).

  SIBO - wodorowo-metanowy test oddechowy, w Warszawie i Krakowie

  Cena online:

  339.00 
  Technologia badania:Wodorowo-metanowy test oddechowy

  Czas oczekiwania na wynik:do 18 dni roboczych

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic