Panel urogenitalny - 13 patogenów, z nasienia, realizacja wysyłkowa
Badanie weryfikuje obecność materiału genetycznego 13 patogenów odpowiedzialnych za najczęstsze infekcje urogenitalne. Test wykonywany jest z próbki nasienia.
Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego po odbiór materiału za pośrednictwem naszej strony internetowej.
W ramach oferowanego panelu urogenitalnego sprawdzana jest obecność 13 różnych patogenów, które wywołują takie schorzenia jak chalmydioza, rzęsistkowica, rzężączka, kiła, wrzód miękki, ziarnica weneryczna, opryszczka narządów płciowych, cytomegalia, półpasiec narządów płciowych. Do wykonania badania wykorzystywana jest metoda RT-PCR.
Materiałem do badania jest pobrana od Pacjenta próbka nasienia.
W ramach pakietu badamy obecność:
13 patogenów wywołujących infekcje urogenitalne
Typ badania
Badanie wysyłkowe
Na czym polega test molekularny w kierunku infekcji urogenitalnych?
- Infekcje urogenitalne to bardzo powszechny problem w Polsce i na świecie - często w ich przebiegu nie występują żadne objawy lub są one bardzo nieznaczne, dlatego chorzy nieświadomie zarażają kolejne osoby. Nieleczone infekcje urogenitalne mogą jednak skutkować poważnymi konsekwencjami, takimi jak bezpłodność.
- Prostym sposobem na wykrycie infekcji urogenitalnej są testy molekularne, które umożliwiają jednoczesne wykrycie materiału genetycznego wielu patogenów w pobranej od Pacjenta próbce. Oferowany przez nas panel urogenitalny wykonywany jest przy pomocy bardzo czułej techniki Real-Time PCR, a do jego przeprowadzenia konieczna jest tylko pobrana od Pacjenta próbka nasienia.
- W ramach panelu wykrywany jest materiał genetyczny aż 13 patogenów wywołującuch najczęstsze infekcje intymne - Chlamydia trachomatis (chlamydioza), Neisseria gonorhoeae (rzeżączka), Trichomonas vaginalis (rzęsistkowica), Treponema pallidum (kiła), Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum (mykoplazmoza i ureaplazmoza), Haemophilus ducreyi (wrzód miękki), Chlamydia trachomatis, serotypy L1, L2 i L3 Lymphogranuloma venereum (ziarnica weneryczna), HSV1/HSV2 (opryszczka narządów płciowych), Cytomegalovirus (cytomegalia) oraz Varicella - Zoster Virus (półpasiec narządów płciowych).