myfoodprofile - dieta wegetariańska, 108 alergenów IgG
To test sprawdzający obecność nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych, przeznaczony dla osób na diecie wegetariańskiej.
myfoodprofile 108 IgG to test pozwalający na określenie ilości przeciwciał swoistych dla 108 produktów często spożywanych na diecie wegetariańskiej. Badanie sprawdza, czy u Pacjenta obecna jest IgG-zależna nadwrażliwość na któryś z ocenianych produktów.
Test przeznaczony jest dla osób powyżej 2. roku życia, będących na diecie wegetariańskiej. Po wykonaniu testu Pacjent otrzymuje przejrzysty wynik analizy laboratoryjnej oraz spersonalizowany, szczegółowy przewodnik dietetyczny.
Materiał do badania myfoodprofile stanowi próbka krwi żylnej. Na pobranie krwi można zgłosić się o dowolnej porze dnia, nie trzeba być na czczo.
Badamy obecność:
Typ badania
myfoodprofile 108 IgG - proste badanie krwi, sprawdzające obecność nadwrażliwości pokarmowej, przeznaczone dla osób na diecie wegetariańskiej
- IgG-zależna nadwrażliwość pokarmowa wiąże się z nieprawidłową reakcją układu odpornościowego, który nadmiernie wytwarza przeciwciała IgG swoiste dla niektórych składników produktów pokarmowych.
- Objawy takich nadwrażliwości pojawiają się dopiero od 24 godzin do 96 godzin po spożyciu szkodzącego produktu, a zalicza się do nich m.in. zaparcia, biegunki, bóle brzucha, nudności, uczucie pełności, bóle stawów, bóle kręgosłupa, przewlekłe zmęczenie, ogólne osłabienie, bóle głowy, wysypki, problemy ze snem czy zaburzenia nastroju.
- Oferowane badanie myfoodprofile umożliwi wykrycie nadwrażliwości pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG - pozwala ono na oznaczenie we krwi Pacjenta poziomu przeciwciał IgG specyficznych dla 108 produktów pokarmowych, często spożywanych przez osoby będące na diecie wegetariańskiej.
- Wynik testu myfoodprofile czytelnie wskaże produkty szkodliwe dla organizmu, jak i te zupełnie dla niego bezpieczne. Wszystkie badane produkty pogrupowane są według kategorii (np. owoce, warzywa itp.), a przy każdym z nich wskazana jest reaktywność przy pomocy trójkolorowej skali (kolor czerwony – produkt należy tymczasowo usunąć z diety, kolor żółty – zalecane jest rotowanie produktu w diecie, kolor zielony – produkt można bezpiecznie spożywać).
- Do wyniku badania dołączany jest złożony z kilkudziesięciu stron, spersonalizowany przewodnik dietetyczny, który pozwoli na lepsze zrozumienie uzyskanego rezultatu. Przewodnik ten zawiera m.in. wskazówki dietetyczne, plan diety eliminacyjno-rotacyjnej, listę zamienników produktów wskazanych do eliminacji z diety czy odpowiedzi na pytania zadawane przez Pacjentów najczęściej.
Gdzie wykonać badanie?
Krew do badań pobierana jest w ponad 900 placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju.