22 123 95 55

Pasożyty układu pokarmowego – panel 9 patogenów (płazińce, obleńce, mikrosporydia)

4.30
Ocena użytkowników: 19 ocen

To badanie pozwala na wykrycie obecności 9 pasożytów w organizmie

Jest to test molekularny, polegający na identyfikacji materiału genetycznego 9 pasożytów w próbce kału

W ramach testu badane są pasożyty: węgorki, tęgoryjce, nektor amerykański, glisty rodzaju Ascaris, włosogłówka, owsik ludzki, tasiemce, pierwotniaki

Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła ją do laboratorium, gdzie jest ona analizowana.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • pasożytów układu pokarmowego

Obecność pasożytów w układzie pokarmowym wykryjesz dzięki wykonaniu prostego badania molekularnego

  • Pasożyty to takie organizmy, które jako swoje środowisko życia / źródło pokarmu wykorzystują osobnika innego gatunku, działając na jego szkodę. Zakażenia pasożytnicze są bardzo powszechne na całym świecie – wg WHO (Światowej Organizacja Zdrowia) w latach 2004-2014 aż ponad 4,5 mld ludzi na całym świecie zaraziło się różnymi pasożytami.
  • Zakażenia pasożytami układu pokarmowego zaliczane są do najczęściej występujących zakażeń pasożytniczych. Pasożyty do organizmu ludzkiego dostają się z powodu braku higieny, spożywania produktów niewiadomego pochodzenia, niedogotowanego lub surowego mięsa, niedomytych owoców i warzyw, kontaktu z zarażonymi zwierzętami czy picia nieprzegotowanej wody.
  • Wiele infekcji pasożytniczych może przez dłuższy czas przebiegać bezobjawowo. Występujące dolegliwości są natomiast niespecyficzne, przez co często nie wiąże się ich z chorobą pasożytniczą. Wśród takich objawów wymienia się: zaparcia, biegunki, utratę masy ciała, drażliwość, nadmierną pobudliwość, brak apetytu lub nadmierny apetyt, zmęczenie czy osłabienie organizmu. Nieleczone infekcje mogą doprowadzić do występowania powikłań, a nawet przyczynić się do śmierci osoby chorej.
  • Sposobem na wykrycie obecności pasożytów w naszym organizmie jest przeprowadzenie testów molekularnych – oferowane przez nas badanie wykorzystuje technologię Real-time PCR, pozwalającą na identyfikację materiału genetycznego badanych pasożytów w próbce kału. Taka diagnostyka umożliwia wykrycie koinfekcji (zakażeń wywołanych obecnością co najmniej 3 patogenów), a także jest bardzo czuła. Pozwala na wykrycie obecności danego patogenu nawet wtedy, gdy intensywność zakażenia jest niska.

Pasożyty układu pokarmowego – panel 9 patogenów (płazińce, obleńce, mikrosporydia)


319.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce