22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pasożyty układu pokarmowego – panel 9 patogenów (płazińce, obleńce, mikrosporydia)

4.30
Ocena użytkowników: 46 ocen

Oferowany test umożliwia wykrycie materiału genetycznego 9 patogenów. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Jest to test molekularny, polegający na identyfikacji materiału genetycznego 9 pasożytów w próbce kału.

W ramach testu badane są pasożyty: Strongyloides spp. (węgorki), Ancylostoma spp. (tęgoryjce), Necator americanus (nekator amerykański), Ascaris spp. (glisty rodzaju Ascaris), Trichuris trichiura (włosogłówka), Enterobius vermicularis (owsik ludzki), Hymenolepis spp. (rodzaj tasiemców powodujących hemenolepiozę), Taenia spp. (rodzaj tasiemców, do których należy m.in. tasiemiec nieuzbrojony i uzbrojony), Enterocytozoon spp./Encephalitozoon spp. (mikrosporydia).

W ramach pakietu badamy obecność:

  • 9 pasożytów (płazińce, obleńce, mikrosporydia)

Obecność pasożytów w układzie pokarmowym wykryjesz dzięki wykonaniu prostego badania molekularnego

  • Pasożyty to takie organizmy, które jako swoje środowisko życia / źródło pokarmu wykorzystują osobnika innego gatunku, działając na jego szkodę. Zakażenia pasożytnicze są bardzo powszechne na całym świecie – wg WHO (Światowej Organizacja Zdrowia) w latach 2004-2014 aż ponad 4,5 mld ludzi na całym świecie zaraziło się różnymi pasożytami.
  • Zakażenia pasożytami układu pokarmowego zaliczane są do najczęściej występujących zakażeń pasożytniczych. Pasożyty do organizmu ludzkiego dostają się z powodu braku higieny, spożywania produktów niewiadomego pochodzenia, niedogotowanego lub surowego mięsa, niedomytych owoców i warzyw, kontaktu z zarażonymi zwierzętami czy picia nieprzegotowanej wody.
  • Wiele infekcji pasożytniczych może przez dłuższy czas przebiegać bezobjawowo. Występujące dolegliwości są natomiast niespecyficzne, przez co często nie wiąże się ich z chorobą pasożytniczą. Wśród takich objawów wymienia się: zaparcia, biegunki, utratę masy ciała, drażliwość, nadmierną pobudliwość, brak apetytu lub nadmierny apetyt, zmęczenie czy osłabienie organizmu. Nieleczone infekcje mogą doprowadzić do występowania powikłań, a nawet przyczynić się do śmierci osoby chorej.
  • Sposobem na wykrycie obecności pasożytów w naszym organizmie jest przeprowadzenie testów molekularnych – oferowane przez nas badanie wykorzystuje technologię Real-time PCR, pozwalającą na identyfikację materiału genetycznego badanych pasożytów w próbce kału. Taka diagnostyka umożliwia wykrycie koinfekcji (zakażeń wywołanych obecnością co najmniej 3 patogenów), a także jest bardzo czuła. Pozwala na wykrycie obecności danego patogenu nawet wtedy, gdy intensywność zakażenia jest niska.

Pasożyty układu pokarmowego – panel 9 patogenów (płazińce, obleńce, mikrosporydia)


357.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce