Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Pakiet badań na anemię (niedokrwistość) - 7 badań krwi

Ocena użytkowników: 20 ocen
4.9

Ten pakiet badań pozwala na rozpoznanie w organizmie anemii (niedokrwistości). 

W skład pakietu wchodzi 7 badań krwi.

Pakiet badań przeznaczony jest dla osób, u których anemia jest podejrzewana - przyczyni się on do postawienia odpowiedniej diagnozy i wdrożenia właściwego leczenia.

W ramach pakietu badamy:

 • obecność anemii
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Pakiet badań na anemię (niedokrwistość) - 7 badań krwi

  Cena w placówce

  255.00 

  Cena online:

  199.00 
  Technologia badania:Metoda ilościowa i jakościowa

  Czas oczekiwania na wynik:do 13 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  W ramach tego pakietu badana jest:

  • MORFOLOGIA KRWI I OB - to uniwersalne badania krwi, przydatne także w rozpoznawaniu anemii. Świadczy o niej np. stężenie hemoglobiny, wielkość hematokrytu czy zmienność wielkości i kształtu erytrocytów.
  • ŻELAZO -  jego stężenie w surowicy to wstępne kryterium statusu żelaza w organizmie. Niedobór żelaza skutkuje niedokrwistością  z niedoboru żelaza, może być on spowodowowany np. niedostateczną podażą lub niewyrównaną utratą w następstwie krwawień.
  • FERRYTYNA - jest białkiem wiążącym żelazo, pełniącym funkcję magazynu żelaza - stężenie ferrytyny odzwierciedla zapasy żelaza w organizmie.
  • TRANSFERYNA - jest to białko odpowiedzialne za transport żelaza do tkanek, wzrost jej stężenia wiąże się z niedoborem żelaza w niedokrwistości hipochromicznej mikrocytarnej, a także niedoborem żelaza występującym w okresie ciąży i leczenia estrogenami.
  • WITAMINA B12 I WITAMINA B9 (KWAS FOLIOWY) - odpowiednie stężenia tych witamin są konieczne dla powstawania prawidłowych krwinek czerwonych.

  Co to jest anemia?

  • Anemia nazywana jest inaczej niedokrwistością. W jej przebiegu dochodzi do zmniejszenia ilości hemoglobiny i krwinek czerwonych we krwi.
  • Większość wszystkich rodzajów anemii wiąże się z niedoborem żelaza, co z kolei spowodowane jest przede wszystkim niewystarczającą podażą wraz z pokarmem czy dużą utratą krwi (np. na skutek poważnych urazów czy obfitych menstruacji). 
  • Anemia może pojawić się również w wyniku niedoboru kwasu foliowego i witaminy B12, chorób reumatycznych, chorób nowotworowych czy przewlekłych infekcji pasożytniczych, bakteryjnych czy grzybiczych.
  • Wśród objawów anemii wymienia się np. przewlekłe zmęczenie, częste uczucie zimna, rozdrażnienie, przewlekłe bóle głowy, osłabienie, bladość skóry i/lub śluzówek i spojówek, niskie ciśnienie krwi, przyspieszoną akcję serca, krwotoki, utraty przytomności, duszności czy bóle zamostkowe. 
  • W diagnostyce anemii wykonywane są badania laboratoryjne, takie jak morfologia krwi, oznaczenie poziomu żelaza, ferrytyny czy transferyny w surowicy, a także oznaczenie poziomu witamin B12 i kwasu foliowego.
  • W przypadku potrzeby dokładnego ustalenia przyczyny anemii i źródła krwawienia wykonuje się USG jamy brzusznej, badania ginekologiczne, gastroskopię czy kolonoskopię. 
  • Leczenie anemii zależy od przyczyny choroby. Anemia z niedoboru żelaza, która występuje najczęściej, leczona jest poprzez podawanie preparatów żelaza. Bardzo ważna jest również odpowiednia dieta.
  Pakiet badań na anemię (niedokrwistość) - 7 badań krwi

  Cena w placówce

  255.00 

  Cena online:

  199.00 
  Technologia badania:Metoda ilościowa i jakościowa

  Czas oczekiwania na wynik:do 13 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonać badanie?

  Krew do badania pobierana jest w około 800 placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju.


  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic