Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Borelioza IgG met. Immunoblot

Ocena użytkowników: 2 ocen
5.0

Jest to badanie specyficznych przeciwciał IgG w kierunku boreliozy metodą Immunoblot

Borelioza to schorzenie wywoływane przez bakterie B. burgdoferi, a przenoszone przez kleszcze

Do badania wykorzystywana jest technika Immunoblot (pochodna techniki Western blot), cechująca się większą swoistością niż test ELISA - badanie wykorzystywane jest więc do potwierdzania wyników testu wstępnego

W ramach pakietu badamy ryzyko:

 • boreliozy
 • boreliozy
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Borelioza IgG met. Immunoblot

  Cena w placówce

  189.90 

  Cena online:

  167.00 
  Technologia badania:Immunoblot

  Czas oczekiwania na wynik:do 5 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  W ramach testu badamy obecność przeciwciał IgG we krwi Pacjenta

  • Celem testu jest potwierdzenie obecności przeciwciał IgG specyficznych dla antygenów Borrelia burgdoferi przy pomocy metody Immunoblot. Przeciwciała IgG wykrywane są po 6-8 tygodniach od zakażenia i utrzymują się przez lata

  Badamy ryzyko:

  • BORELIOZY - borelioza jest chorobą odkleszczową, która – jeśli nie jest leczona – może skutkować poważnymi zaburzeniami w organizmie. Należy podkreślić jednak, że około 70% osób chorych na boreliozę nie odnotowało wcześniej ukąszenia kleszcza

  Na czym polega badanie metodą Immunoblot pod kątem boreliozy?

  • Borelioza w naszym klimacie przenoszona jest główne przez kleszcze, a wywołuje ją bakteria B. burgdoferi. Szacuje się, że aby doszło do zakażenia, kleszcz musi być wczepiony do skóry przez około dwa – trzy dni. Jednakże, około 70% chorych w Europie nie odnotowuje ukąszenia przez kleszcza.
  • Wśród pierwszych objawów boreliozy wymienia się charakterystyczny rumień na skórze, który jednak pojawia się tylko u około 30% pacjentów. W przebiegu choroby mogą pojawić się również objawy grypopodobne, zmęczenie, utrata masy ciała, bezsenność, drętwienie kończyn, kurcze mięśniowe, tiki mięśni twarzy, drętwienie języka, zapalenie stawów, mięśnia sercowego, otępienie, porażenie nerwów czaszkowych, uszkodzenie słuchu czy zaburzenia koncentracji.
  • Celem badania pod kątem boreliozy metodą Immunoblot jest identyfikacja przeciwciał, które reagują przynajmniej z kilkoma antygenami bakterii. Metoda ta cechuje się dużo większą swoistością niż tradycyjna metoda ELISA, wykorzystuje się ją więc do potwierdzania niepewnych i dodatnich wyników badania podstawowego.
  • Jeśli wynik testu wykonywanego metodą Immunoblot jest ujemny, wynik testu ELISA dodatni oraz przeprowadzony wywiad świadczy o możliwości zakażenia, test Immunoblot należy powtórzyć po upływie co najmniej 2 tygodni.
  Borelioza IgG met. Immunoblot

  Cena w placówce

  189.90 

  Cena online:

  167.00 
  Technologia badania:Immunoblot

  Czas oczekiwania na wynik:do 5 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie realizowane jest z próbki krwi żylnej w ponad 600 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic