22 123 95 55
PL

Badania hormonalne dla mężczyzn - 8 badań krwi

5.00
Ocena użytkowników: 12 ocen

Oferowany pakiet pozwoli na ocenę pracy układu hormonalnego. Składa się z 8 badań krwi. 

Pakiet przeznaczony jest dla mężczyzn w każdym wieku. 

Jego wykonanie zaleca się w ramach profilaktyki zdrowotnej, w diagnostyce zaburzeń hormonalnych czy w celu skontrolowania efektów leczenia tych zaburzeń.

Materiałem do badania jest próbka krwi żylnej. Test należy wykonywać na czczo, w godzinach porannych. Przed pobraniem krwi należy unikać wysiłku i stresu. 

W ramach pakietu badamy poziom we krwi:

  • TSH, FT4, FSH, LH, prolaktyny, testosteronu, testosteronu wolnego i SHBG

Na czym polega pakiet badań hormonalnych dla mężczyzn?

  • Oferowany pakiet badań pozwala na kompleksową ocenę gospodarki hormonalnej u mężczyzn. Pakiet złożony jest z 8 badań krwi – polega na oznaczeniu we krwi poziomu TSH, FT4, FSH, LH, prolaktyny, testosteronu wolnego i całkowitego oraz SHBG.
  • TSH (hormon tyreotropowy) nadzoruje pracę tarczycy, FT4 jest zaś hormonem wytwarzanym bezpośrednio przez tarczycę. Oznaczenie ich poziomu we krwi jest przydatne w diagnostyce nadczynności lub niedoczynności tarczycy, które mają wpływ na metabolizm, jakość nasienia, płodność czy równowagę emocjonalną.
  • FSH (hormon folikulotropowy) i LH (hormon luteinizujący) nadzorują pracę jąder. Hormony te są odpowiedzialne za prawidłowy przebieg procesu wytwarzania plemników – nieprawidłowy poziom FSH i LH we krwi mogą skutkować złymi parametrami nasienia, problemami z poczęciem potomstwa, problemami z erekcją czy obniżonym nastrojem.
  • Prolaktyna jest hormonem odpowiedzialnym za stymulację jąder do wytwarzania testosteronu i aktywność seksualną mężczyzny. Niski poziom prolaktyny może skutkować zaburzeniami erekcji, pogorszeniem jakości nasienia i obniżeniem stężenia testosteronu. Wysoki poziom prolaktyny zmniejsza popęd seksualny, może też prowadzić do ginekomastii (powiększenia piersi).
  • Testosteron to produkowany w jądrach, główny męski hormon – obniżenie jego poziomu skutkuje zmniejszeniem libido, niepłodnością, spadkiem masy mięśniowej czy utratą gęstości kości. Nieprawidłowy poziom testosteronu całkowitego może być spowodowany zaburzeniem syntezy białka SHBG (białka wiążącego hormony płciowe).

Badania hormonalne dla mężczyzn - 8 badań krwi


249.00 na stronie
299.00 w placówce
Technologia badania:
Metoda ilościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 4 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce