22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

AMH - hormon antymüllerowski

4.80
Ocena użytkowników: 33 ocen

Oznaczenie hormonu anty-Mullerowskiego (AMH) w krwi żylnej to badanie pomocne w ocenie płodności kobiet

AMH jest hormonem wytwarzanym przez jajniki i jądra, ma znaczenie w dojrzewaniu układu płciowego u chłopców oraz w utrzymaniu płodności u kobiet.

Badanie AMH pozwala ocenić możliwość naturalnego poczęcia lub w trakcie wspomaganego rozrodu, a także określić moment wejścia w menopauzę.

W ramach pakietu badamy:

  • stężenie AMH we krwi

Badamy stężenie AMH w surowicy krwi

  • Zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie stężenie hormonu anty-Mullerowskiego w surowicy krwi wskazuje na zaburzenia związane z obniżoną płodnością żeńską

Hormon anty-Mullerowski stosowany jest w ocenie płodności

  • Hormon anty-Mullerowski wytwarzany jest zarówno przez jajniki u kobiet, jak i jądra u mężczyzn. Jednakże w zależności od płci AMH posiada inne działanie.
  • AMH jest produkowany w jądrach płodów męskich w celu podtrzymania rozwoju narządów płciowych. Jeżeli stężenie AMH jest zbyt niskie, może dojść do jednoczesnego rozwoju narządów płciowych męskich i żeńskich. W okresie pokwitania u chłopców dochodzi do spadku poziomu AMH.
  • W przypadku płodów żeńskich za odpowiedni rozwój narządów płciowych odpowiada brak AMH – podwyższony poziom AMH jest wówczas nieprawidłowy. Później od okresu pokwitania wzrasta stężenie AMH, w okresie rozrodczym odpowiada za jajeczkowanie, a później powoli maleje aż do poziomu niewykrywalnego po menopauzie.

AMH - hormon antymüllerowski


194.00 na stronie
225.00 w placówce
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 5 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce