22 123 95 55

Krew utajona w kale – badanie met. Ilościową (FIT-OC)

Badanie jest przydatne w diagnostyce zaburzeń układu pokarmowego

Celem tego testu jest wykrycie w próbce kału krwi w ilości, która nie powoduje zmiany konsystencji i zabarwienia stolca

W ramach pakietu badamy obecność:

  • krwi utajonej w kale

Badamy obecność krwi utajonej w próbce kału

  • Jest to badanie ilościowe, wykonywane przy pomocy ilościowego testu immunochemicznego (met. FIT-OC).
  • Obecność krwi utajonej w kale może świadczyć o takich schorzeniach jak nowotwory złośliwe (np. jelita grubego, przełyku czy żołądka), choroba wrzodowa dwunastnicy / żołądka, obecność polipów w jelicie grubym, choroby zapalne jelit czy choroba hemoroidalna.

Badanie krwi utajonej w kale – test przydatny w wykrywaniu zaburzeń w obrębie układu trawiennego

  • Oferowane przez nas badanie próbki kału umożliwia ilościowe określenie obecności w niej krwi, w ilości nie wpływającej jeszcze na zmianę konsystencji i koloru stolca. Test ten jest przydatny w diagnostyce nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania osoby badanej.
  • Obecność krwi utajonej w kale może świadczyć o występowaniu w organizmie poważnych schorzeń, takich jak choroba wrzodowa dwunastnicy / żołądka, nowotwory złośliwe żołądka, przełyku czy jelita grubego, obecność w jelicie grubym polipów, choroby zapalne jelit czy choroba hemoroidalna.
  • Wykonanie badania zalecane jest w przypadku podejrzenia powyższych schorzeń, występowania niepokojących objawów (bóle brzucha, utrata masy ciała, przewlekłe zmęczenie, ogólne osłabienie, zmiana rytmu wypróżnień) lub profilaktycznie – każda osoba po 50. roku życia powinna wykonywać je co najmniej raz na dwa lata (raz w roku, jeśli odnotowano przypadek raka jelita grubego w wywiadzie rodzinnym).
  • Badanie obecności krwi utajonej w kale jest badaniem przesiewowym i nie zastępuje diagnostyki endoskopowej – wynik pozytywny jest wskazaniem do pogłębienia diagnostyki.

Krew utajona w kale – badanie met. Ilościową (FIT-OC)


99.00 na stronie
Chwilowo niedostępne
Technologia badania:
Metoda ilościowa (FIT-OC)


Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce