22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Depresja - diagnostyka wspomagająca, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 22 ocen

Jest to pakiet badań przeznaczony dla osób z depresją. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera po odbiór materiału za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Oferowany pakiet badań umożliwia kompleksową diagnostykę wspomagającą w przypadku zaburzonego funkcjonowania osi jelito-mózg i depresji.

W skład pakietu wchodzi kompleksowy test mikrobioty jelit KyberBiom (ocenia on m.in. stan mikrobioty neuroaktywnej, mającej wpływ na mózg), ilościowe oznaczenie zonuliny oraz wydzielniczej immunoglobuliny A w kale, a także dwie 30-minutowe konsultacje online z dietetykiem.

Materiałem do badania jest próbka kału, którą należy dostarczyć do laboratorium wykonującego maksymalnie do 48h od momentu pobrania. Próbkę kału należy odesłać do laboratorium w dniach PONIEDZIAŁEK-ŚRODA.

Pakiet badań obejmuje:

  • kompleksowe badanie mikrobioty jelit
  • ilościowe oznaczenie zonuliny w kale
  • ilościowe oznaczenie sIgA w kale
  • 2 konsultacje z dietetykiem

Na czym polega oferowany pakiet badań?

  • Oferowany pakiet badań przeznaczony jest dla osób zmagających się z depresją - testy wchodzące w skład pakietu umożliwiają kompleksową diagnostykę wspomagającą w przypadku zaburzonego funkcjonowania osi jelito-mózg i depresji.
  • Coraz więcej badań naukowych wskazuje, że zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju czy depresja mogą być związane ze stanem mikrobioty jelit, czyli mikroorganizmami bytującymi w przewodzie pokarmowym.
  • Badania wskazują, że u osób z rozpoznaną depresją mikrobiota jelit ma mniejszą różnorodność i liczebność, jest ona również uboższa w bakterie ochronne z rodzaju Bifidobacterium. Wykazano ponadto, że nasilenie symptomów depresji może być tym większe, im niższa jest liczebność Faecalibacterium prausnitzii - bakterii odżywiającej nabłonek jelitowy.
  • W ramach pakietu wykonywane jest kompleksowe badanie mikrobioty jelit KyberBiom (ocenia on m.in. stan mikrobioty neuroaktywnej, mającej wpływ na mózg) oraz oznaczany jest ilościowo poziom zonuliny oraz wydzielniczej immunoglobuliny A. W cenie zawarte są także dwie 30-minutowe konsultacje online z dietetykiem.

Depresja - diagnostyka wspomagająca, realizacja wysyłkowa


1379.00 na stronie
Technologia badania:
Ilościowy posiew mikrobiologiczny, Real-Time PCR, ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
do 4 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce