22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pasożyty układu pokarmowego – odzwierzęce infekcje pasożytnicze, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 8 ocen

Oferowany test ma na celu wykrycie obecności w organizmie najczęściej występujących odzwierzęcych infekcji pasożytniczych. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Oferowany test jest badaniem molekularnym - do jego wykonania wykorzystywana jest bardzo czuła technika Real-Time PCR. Pozwala ona na identyfikację materiału genetycznego badanych pasożytów. 

Materiał do badania stanowi pobrana od Pacjenta próbka kału. W ramach testu wykrywane są tęgoryjce: Ancylostoma ceylanicumAncylostoma caninum, Ancylostoma duodenaleAncylostoma tubaeformeAncylostoma brasilienseUncinaria stenocephala

W ramach pakietu badamy obecność:

  • Ancylostoma ceylanicum
  • Ancylostoma caninum
  • Ancylostoma duodenale
  • Ancylostoma tubaeforme
  • Ancylostoma brasiliense
  • Uncinaria stenocephala

Na czym polega badanie molekularne w kierunku odzwierzęcych infekcji pasożytniczych? 

  • Pasożyty wykorzystują osobnika innego gatunku jako swoje źródło pokarmu / środowisko życia, tym samym mu szkodząc. Infekcje pasożytnicze występują bardzo powszechnie na całym świecie, stosunkowo częste są zakażenia pochodzenia odzwierzęcego. Choroby odzwierzęce, które są przenoszone przez zwierzęta i mogą przenieść się na człowieka, nazywane są zoonozami. 
  • Wykrycie odzwierzęcych infekcji pasożytniczych jest możliwe przy pomocy badań molekularnych, które weryfikują obecność materiału genetycznego danych pasożytów w próbce pobranej od Pacjenta. W ramach oferowanego przez nas badania wykrywane są zakażenia tęgoryjcami: Ancylostoma ceylanicum, Ancylostoma caninum, Ancylostoma duodenale, Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma brasiliense, Uncinaria stenocephala
  • Tęgoryjce pasożytują na człowieku (A. duodenale) oraz na zwierzętach (A. ceylanicum, A. braziliense, A. caninum, A. tubaeforme). U. stenocephala jest nicieniem pasożytującym na kotach, psach i lisach. Larwy mogą przenikać przez ludzką skórę lub dostać się do układu pokarmowego wraz z pokarmem.
  • Oferowane badanie wykonywane jest z próbki kału, przy pomocy metody Real-Time PCR - charakteryzuje się ona wysoką czułością i specyficznością, co zapewnia niemal 100% skuteczność realizowanego testu. 

Pasożyty układu pokarmowego – odzwierzęce infekcje pasożytnicze, realizacja wysyłkowa


299.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce