Pasożyty układu pokarmowego – odzwierzęce infekcje pasożytnicze, realizacja wysyłkowa
TYLKO TERAZ: Raty 0% na wszystkie badania od 300 zł
Oferowany test ma na celu wykrycie obecności w organizmie najczęściej występujących odzwierzęcych infekcji pasożytniczych.
Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.
Oferowany test jest badaniem molekularnym - do jego wykonania wykorzystywana jest bardzo czuła technika Real-Time PCR. Pozwala ona na identyfikację materiału genetycznego badanych pasożytów.
Materiał do badania stanowi pobrana od Pacjenta próbka kału. W ramach testu wykrywane są tęgoryjce: Ancylostoma ceylanicum, Ancylostoma caninum, Ancylostoma duodenale, Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma brasiliense, Uncinaria stenocephala.
W ramach pakietu badamy obecność:
Ancylostoma ceylanicum
Ancylostoma caninum
Ancylostoma duodenale
Ancylostoma tubaeforme
Ancylostoma brasiliense
Uncinaria stenocephala
Typ badania
Badanie wysyłkowe
Na czym polega badanie molekularne w kierunku odzwierzęcych infekcji pasożytniczych?
- Pasożyty wykorzystują osobnika innego gatunku jako swoje źródło pokarmu / środowisko życia, tym samym mu szkodząc. Infekcje pasożytnicze występują bardzo powszechnie na całym świecie, stosunkowo częste są zakażenia pochodzenia odzwierzęcego. Choroby odzwierzęce, które są przenoszone przez zwierzęta i mogą przenieść się na człowieka, nazywane są zoonozami.
- Wykrycie odzwierzęcych infekcji pasożytniczych jest możliwe przy pomocy badań molekularnych, które weryfikują obecność materiału genetycznego danych pasożytów w próbce pobranej od Pacjenta. W ramach oferowanego przez nas badania wykrywane są zakażenia tęgoryjcami: Ancylostoma ceylanicum, Ancylostoma caninum, Ancylostoma duodenale, Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma brasiliense, Uncinaria stenocephala.
- Tęgoryjce pasożytują na człowieku (A. duodenale) oraz na zwierzętach (A. ceylanicum, A. braziliense, A. caninum, A. tubaeforme). U. stenocephala jest nicieniem pasożytującym na kotach, psach i lisach. Larwy mogą przenikać przez ludzką skórę lub dostać się do układu pokarmowego wraz z pokarmem.
- Oferowane badanie wykonywane jest z próbki kału, przy pomocy metody Real-Time PCR - charakteryzuje się ona wysoką czułością i specyficznością, co zapewnia niemal 100% skuteczność realizowanego testu.