22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pasożyty jelitowe – pierwotniaki, kokcydia i helminty

4.30
Ocena użytkowników: 82 ocen

Jest to badanie pozwalające na wykrycie pasożytów jelitowych

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie za pośrednictwem naszej strony internetowej zamawia kuriera po jej odbiór. 

W ramach badania diagnozowana jest obecność pasożytów jelitowych – zarówno tych występujących najczęściej, jak i tych występujących sporadycznie.

Badane pasożyty: tasiemce, przywry, nicienie, kokcydia jelitowe, pierwotniaki.

Badanie wykonywane jest z próbki kału.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • helmintów jelitowych
  • pierwotniaków jelitowych
  • kokcydiów jelitowych

Pasożyty jelitowe – nadal aktualne zagrożenie

  • Pasożyt to organizm, który wykorzystuje jako źródło pokarmu / środowisko życia osobnika innego gatunku (żywiciela), wyrządzając mu szkodę. Według Światowej Organizacji Zdrowia w latach 2004-2014 różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 mld ludzi na całym świecie. Szacuje się, że powodują one 14 mln zgonów na świecie rocznie.
  • Wśród najczęściej wykrywanych chorób pasożytniczych w Polsce wymienia się te wywoływane przez pasożyty jelitowe. Do takich pasożytów zalicza się pierwotniaki jelitowe, kokcydia jelitowe czy helminty jelitowe. Pasożyty jelitowe mogą dostawać się do organizmu człowieka z różnych przyczyn – poprzez brak higieny osobistej, spożywanie niedomytych warzyw i owoców, surowego / niedogotowanego jedzenia, jedzenia niewiadomego pochodzenia, picie nieprzegotowanej wody, kontakt z zakażonymi zwierzętami czy przez ukąszenie owadów.
  • Objawy, które wiązane są z zakażeniem pasożytami jelitowymi, to m.in. dolegliwości związane z przewodem pokarmowym (biegunki, bóle brzucha, zaparcia), przewlekłe zmęczenie, problemy skórne, obniżenie odporności, utrata masy ciała, drażliwość, bóle mięśni i stawów, bóle głowy, brak apetytu lub wzmożony apetyt, apatia, nadmierna pobudliwość, drażliwość. Zakażenia pasożytnicze mogą skutkować również powikłaniami, a nawet doprowadzić do śmierci chorego.

Pasożyty jelitowe – pierwotniaki, kokcydia i helminty


169.00 na stronie
Technologia badania:
Metoda jakościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce