22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Nietolerancja laktozy - badanie genetyczne, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 4 ocen

To test genetyczny pod kątem pierwotnej nietolerancji laktozy. Badanie realizowane jest wysyłkowo.

W ramach badania sprawdzana jest obecność dwóch zmian w genie LCT - 13910 oraz 22018. Są one odpowiedzialne za pierwotną nietolerancję laktozy. 

Test warto wykonać w przypadku obecności objawów ze strony układu pokarmowego (takich jak np. wzdęcia, bóle brzucha, biegunki) czy występowania nietolerancji laktozy wśród bliskich członków rodziny. 

Materiałem do badania jest pobrany od Pacjenta wymaz z błony śluzowej policzka. 

Badamy ryzyko:

  • nietolerancji laktozy

Co to jest pierwotna nietolerancja laktozy i jak ją zdiagnozować?

  • Pierwotna nietolerancja laktozy (cukru mlecznego) wynika z niedoboru laktazy - enzymu trawiennego, niezbędnego do odpowiedniego trawienia laktozy. Jest to schorzenie o podłożu genetycznym, związane z obecnością polimorfizmu w genie LCT. 
  • Poziom laktazy jest zwykle odpowiedni we wczesnym dzieciństwie, po czym stopniowo zmniejsza się wraz z wiekiem (pierwsze objawy pierowtnej nietolerancji laktozy pojawiają się zwykle w wieku nastoletnim lub dorosłym). Wśród występujących dolegliwości wymienia się np. wzdęcia, bóle brzucha, mdłości, biegunki czy uczucie przelewania.
  • W diagnostyce nietolerancji laktozy przydatne jest badanie genetyczne, które sprawdza, czy w DNA Pacjenta obecne są polimorfizmy odpowiedzialne za rozwój tej choroby - oferowane przez nas badanie genetyczne wykrywa obecność zmian C/T(-13910) i G/A(-22018) w genie LCT.
  • Wykonanie testu genetycznego w kierunku nietolerancji laktozy jest bardzo proste, wygodne i zupełnie bezpieczne dla Pacjenta. Wystarczy je wykonać tylko raz w ciągu całego życia. Materiałem do badania jest wymaz z wewnętrznej strony policzka - Pacjent pobiera go samodzielnie w warunkach domowych.

Nietolerancja laktozy - badanie genetyczne, realizacja wysyłkowa


325.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce