Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Badania dla firm na COVID-19 - zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników

Badania dla firm na COVID-19 - zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników

5.0
Ocena użytkowników: 13 ocen

Data publikacji: 2021-11-25

Data aktualizacji: 2021-11-25

Badania dla firm na COVID-19 - zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników

Zniesienie restrykcji spowodowało, że wiele firm po pierwszej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 powróciło do pracy w trybie stacjonarnym lub hybrydowym, próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości oraz wprowadzając swoje wewnętrzne zasady. Pandemia nie wygasa, jest wręcz przeciwnie i obecnie firmy muszą zmierzyć się z powrotem koronawirusa jesienią i kolejnymi rekordami zachorowań oraz ewentualnym zagrożeniem obostrzeniami.

W związku z kolejną falą koronawirusa SARS-CoV-2 należy w firmie zadbać o bezpieczne i higieniczne warunki pracy stacjonarnej dla pracowników. Pandemia koronawirusa zmodyfikowała zasady BHP, zwiększając ich reżim. Warto, by pracodawca przygotował plan działania i szkolenia, zwracając uwagę na ryzyko zarażenia oraz zadbał o współpracę między zatrudnionymi osobami. Ważna jest świadomość osób zatrudnionych i przestrzeganie wprowadzonych zasad (dystans społeczny, dezynfekcja i częste mycie rąk, zasłanianie nosa i ust, unikanie dużych skupisk ludzi, dezynfekcja powierzchni biurowych).

Dlaczego warto przeprowadzać testy wśród pracowników? 

Warto mieć na uwadze, że wiele zakażonych osób nie ma objawów infekcji, a mimo to mogą rozprzestrzeniać koronawirusa. Testy na COVID-19 są więc wsparciem dla firm, ułatwiają szybsze wykrycie ewentualnych zakażeń, wpływają na poprawę komfortu psychicznego pracowników i poczucie bezpieczeństwa oraz obniżają ryzyko rozprzestrzeniania zachorowań. Testy wśród pracowników są szczególnie ważne dla firm z sektora budowlanego oraz produkcyjnego, którym zależy na utrzymaniu ciągłości produkcji i uniknięciu strat i opóźnień z powodu jej przerwania m.in. poprzez przebywanie pracowników na kwarantannie. Bez pracowników firma nie funkcjonuje prawidłowo. Badania mogą być pomocne także dla szkół i instytucji, w których ma kontakt ze sobą duża liczba osób.

Testy na koronawirusa dla pracowników

Obecne zakażenie wykrywają badania molekularne RT-PCR, testy antygenowe i RT-LAMP. Natomiast testy serologiczne pozwalają na potwierdzenie obecności przeciwciał po szczepieniu lub przebytym wcześniej COVID-19.  W przypadku pozytywnego badania na obecność koronawirusa u pracownika lub kogoś z jego bliskiego otoczenia należy go natychmiast oddelegować do domu i zdezynfekować miejsce pracy. Każdy dodatni wynik zgłaszany jest przez laboratorium do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zagraniczny wyjazd służbowy a COVID-19

Wiele krajów wprowadziło obostrzenia obowiązujące przy wyjazdach zagranicznych dlatego warto zapoznać się z zasadami i warunkami podróży. Obecnie wyjazdy wyglądają inaczej niż przed pandemią. Należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami przed lub po wyjeździe np. z wykonaniem przed podróżą testu w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i wyniku poświadczającego brak infekcji wraz z zaświadczeniem lekarskim poświadczającym brak zakażenia z certyfikowanym podpisem lekarza w języku obcym. Takie zaświadczenie oprócz wyniku uwzględnia również inne wymagane informacje jak np. datę i miejsce urodzenia, rodzaj i numer dokumentu tożsamości czy datę pobrania materiału do badania.

Rzetelne i aktualne informacje na temat zagranicznych wyjazdów, obostrzeń i krajów, do których mogą udać się Polacy znaleźć, można m.in. na rządowych stronach, w Ambasadzie kraju, do którego chcemy się udać oraz na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Przepisy i obostrzenia związane z przekraczaniem granic ulegają dynamicznym zmianom, dlatego należy je na bieżąco sprawdzać, a czasie podróży warto przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem nasza platforma Zdrowegeny.pl przygotowała indywidualne oferty, dopasowane do potrzeb danej firmy. Sprawdź ofertę dla firm.

Aktualizacja: 2021-11-25

To badanie będzie pomocne:

Szybki Test Antygenowy Jakościowy (śr. do 20 minut wynik) - Koronawirus SARS-CoV-2

Cena online:

89.00 
Technologia badania:Chromatograficzny test immunochemiczny, test jakościowy

Czas oczekiwania na wynik:na miejscu średnio do 20 minut, online średnio do 1h od pobrania

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic