22 123 95 55

Kariotyp Sosnowiec - gdzie wykonać badanie w Sosnowcu?

5.00
Ocena użytkowników: 4 ocen

Gdzie w Sosnowcu pobiorą próbki do badania kariotypu?

Czy coś zyskasz dzięki rezerwacji online na Zdrowegeny.pl?

  • najlepszą cenę na zbadanie kariotypu
  • łatwo dostępny przez Internet wynik kariotypu
  • opcję bezpłatnej konsultacji pod +48 32 343 49 06

Próbki do badania kariotypu pobierze ten punkt w Sosnowcu:

ul. Wawel 15, 41-200 Sosnowiec

numer tel. lokalny: +48 32 343 49 06

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 17:00

Powyższe punkty w Sosnowcu pobierają próbki do tych badań:

W jaki sposób zbadasz kariotyp w Sosnowcu?

  • Na stronie Zdrowegeny.pl wybierz odpowiadający Ci typ badania kariotypu (badanie cytogenetyczne lub molekularne), dokonaj wpłaty online i odbierz SMS lub e-mail zawierający przydzielony Ci osobisty kod.
  • Otrzymany kod pokaż personelowi punktu w Sosnowcu - zostanie wówczas pobrana próbka krwi żylnej, z której limfocyty posłużą do izolacji materiału genetycznego.
  • Cytogenetyczne badanie kariotypu lub molekularne oparte na porównawczej hybrydyzacji do mikromacierzy (aCGH) mogą trwać do 30 dni roboczych, po czym wynik będzie dostępny na stronie internetowe lub w punkcie pobrań.

O czym mówi badanie kariotypu?

  • Badanie kariotypu mówi nam o posiadaniu tzw. aberracji chromosomowych, które mogą polegać na niewłaściwej ich liczbie lub zmianach w strukturze.
  • Z badania kariotypu można uzyskać informację o przyczynie zaburzeń intelektualnych i niepłodności oraz postawić diagnozę w przypadku podejrzenia wady wrodzonej, a to pozwala na prawidłowe skonstruowanie terapii.
  • Prawidłowy kariotyp zawiera 23 pary chromosomów, a badanie cytogenetyczne pozwala powiedzieć, czy rzeczywiście tak jest oraz czy mogło dojść do usunięcia, obrócenia przeniesienia bądź powielenia jednego lub większej ilości fragmentów chromosomów.
  • Porównawcza hybrydyzacja do macierzy, na której opiera się molekularne badanie kariotypu, mówi o niewielkich zmianach w chromosomach, które jednak mogą dawać poważne skutki w rozwoju i zdrowiu.
W województwie śląskim badania kariotypu dostępne są również w: Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Jastrzębiu Zdroju, Pszczynie, Tarnowskich Górach, Wojkowicach i Żywcu. Więcej dowiesz się pod numerem +48 33 443 38 06
Data publikacji: 2018-05-13

Kariotyp


589.00 na stronie
609.00 
Technologia badania:
Badanie klasyczne cytogenetyczne
Czas oczekiwania na wynik:
do 30 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Dostępne testy

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy