22 123 95 55

Wirus HPV - badanie 28 typów, realizacja wysyłkowa, dla kobiet

4.60
Ocena użytkowników: 32 ocen

Jest to badanie molekularne, pozwalające na wykrycie materiału genetycznego wirusa HPV

W badaniu wykrywany jest materiał genetyczny 28 typów wirusa HPV - 19 genotypów o wysokim potencjale onkogennym oraz genotypów o niskim potencjale onkogennym.

Wiedza o zakażeniu pozwoli na wdrożenie odpowiedniej profilaktyki, dzięki której zostanie zminimalizowane ryzyko rozwoju raka szyjki macicy.

BADANIE PRZEZNACZONE JEST DLA KOBIET.

UWAGA!!! Materiał do badania stanowi POBRANY PRZEZ LEKARZA wymaz z szyjki macicy / cytologia na podłożu płynnym.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • infekcji wirusem HPV

Co to jest HPV i jak wykryć zakażenie tym wirusem?

  • Wirus HPV (ang. human papillomavirus) jest to wirus brodawczaka ludzkiego, jeden z najgroźniejszych czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy, raka sromu, raka prącia czy raka odbytu. 
  • Wśród typów wirusa HPV wyróżnia się te o wysokim potencjale onkogennym (wysokiego ryzyka), jak i te o niskim potencjale onkogennym (niskiego ryzyka). 
  • Typy wysokiego ryzyka mogą przyczynić się do wystąpienia nowotworów wymienionych powyżej, natomiast typy niskiego ryzyka najcześciej odpowiedzialne są za obecność takich zmian jak brodawki, kłykciny kończyste czy kłykciny płaskie w okolicach narządów rozrodczych / odbytu.
  • Największym potencjałem onkogennym cechują się typy HPV16 i HPV18. HPV16 odpowiedzialny jest za ok. 60% wszystkich przypadków raka szyjki macicy, a HPV18 - za ok. 25-35% z nich. W Polsce, współczynniki zachorowalności i śmiertelności z powodu raka szyjki macicy są jednymi z najwyższych w całej Europie. 
  • W przebiegu zakażenia wirusem HPV mogą nie występować żadne objawy, tak ważne jest więc systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych. 
  • Badaniem, które pozwala na wykrycie materiału genetycznego wirusa HPV, jest test molekularny wykonywany przy pomocy bardzo czułej metody Real-Time PCR. 
  • Oferowany przez nas test sprawdza obecność aż 28 genotypów wirusa HPV, zarówno tych wysokiego, jak i niskiego ryzyka. Dzięki takiemu kompleksowemu badaniu możliwe jest postawienie pewnej diagnozy.

Wirus HPV - badanie 28 typów, realizacja wysyłkowa, dla kobiet


189.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce