22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet badań na infekcje intymne - wirus HPV i 7 innych patogenów, dla kobiet, realizacja wysyłkowa

4.40
Ocena użytkowników: 14 ocen

To badanie molekularne dla kobiet, sprawdzające obecność wirusa HPV oraz 7 innych patogenów wywołujących infekcje intymne.

W ramach testu sprawdzana jest obecność materiału genetycznego 14 typów wirusa HPV o wysokim ryzyku onkogennym, a także materiału genetycznego 7 innych patogenów, odpowiedzialnych za chlamydiozę, rzeżączkę, zakażenie mykoplazmami i rzęsistkowicę.

Tak szeroki panel pozwala na jednoczesną identyfikację czynnika wywołującego infekcję intymną oraz wykrycie wirusa HPV, zwiększającego ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.

Do wykonania testu wykorzystywana jest metoda Real-Time PCR. Materiałem do badania jest wymaz z dróg rodnych. Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła ją do laboratorium, gdzie jest ona analizowana.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • infekcji wirusem HPV
  • chlamydiozy
  • rzeżączki
  • infekcji mykoplazmami
  • rzęsistkowicy

Infekcje intymne - ich przyczynę możesz ustalić dzięki badaniom molekularnym

  • Infekcje intymne to powszechny problem, który może być spowodowany wirusami, bakteriami, grzybami czy pierwotniakami. Przyczynę występującego zakażenia można precyzyjnie ustalić wykonując badania molekularne.
  • Testy te polegają na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce obecny jest materiał genetyczny poszczególnych patogenów. Badania molekularne pozwalają na wykrycie wielu różnych patogenów w ramach jednej analizy - znacznie skraca to proces diagnostyczny, ponadto umożliwia potwierdzenie występowania koinfekcji, czyli zakażeń wywoływanych w jednym czasie przez różne patogeny.
  • W ramach oferowanego przez nas badania wykrywane są następujące choroby: chlamydioza (wywoływana przez bakterię Chlamydia trachomatis), rzeżączka (wywoływana przez bakterię Neisseria gonorrhoeae, czyli dwoinkę rzeżączki), zakażenie mykoplazmami (wywoływane przez bakterie Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominisUreaplasma urealyticum czy Ureaplasma parvum), a także rzęsistkowica (którą wywołuje pierwotniak Trichomonas vaginalis, rzęsistek pochwowy).
  • Ponadto, test pozwala również na wykrycie zakażenia wirusem HPV - badanie sprawdza 14 typów wirusa HPV o wysokim ryzyku onkogennym.
  • Do wykoniania badania wykorzystywana jest bardzo czuła metoda Real-Time PCR, dzięki której wykrycie materiału genetycznego poszczególnych parogenów możliwe jest już na bardzo wczesnym etapie infekcji.

Pakiet badań na infekcje intymne - wirus HPV i 7 innych patogenów, dla kobiet, realizacja wysyłkowa


472.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce