Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Genodiet - zdrowa i skuteczna dieta odchudzająca

Genodiet - zdrowa i skuteczna dieta odchudzająca

5.0
Ocena użytkowników: 3 ocen

Data publikacji: 2016-06-15

Data aktualizacji: 2016-06-15

Dieta oparta na kodzie genetycznym

Coraz to nowe diety oraz środki wspomagające odchudzanie cieszą się ogromną popularnością - należy jednak wziąć pod uwagę, że często mogą one bardziej zaszkodzić organizmowi niż pomóc. Nie ma bowiem jednej diety, która byłaby odpowiednia dla każdej osoby. Bezpiecznym sposobem, pozwalającym na trwałą redukcję wagi jest natomiast dieta oparta na kodzie genetycznym - tzw. genodieta. Genodieta opracowywana jest na podstawie badania Genodiet ® Completo, które obejmuje laboratoryjną analizę genów kluczowych dla procesów metabolicznych poszczególnych składników pokarmowych - dzięki temu można ustalić indywidualny profil żywieniowy pacjenta. Badanie Genodiet ® Completo zostało opracowane przez naukowców z włoskich i amerykańskich uniwersytetów na podstawie licznych publikacji naukowych.

Podstawy naukowe są gwarancją skuteczności i wiarygodności badania Genodiet ® - jest ono polecane przez lekarzy, fizjologów żywienia czy dietetyków.

Genodieta to doskonały sposób odżywiania, ponieważ pokrywa ona dokładnie zapotrzebowanie naszego organizmu na wszystkie składniki odżywcze, tak aby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie. Według przeprowadzonych badań, rekomendowana przez Instytut Żywności i Żywienia piramida żywieniowa nie jest odpowiednia aż dla 48% populacji polskiej. Warto więc poznać własne predyspozycje - może okazać się, że nasz organizm świetnie radzi sobie z metabolizowaniem tłuszczów i ich udział w diecie powinien być większy niż jest to zalecane przez dietetyków (w celu zrzucenia zbędnych kilogramów zwykle zaleca się ograniczenie spożycia tłuszczów).

Genodieta opracowywana jest na podstawie analizy m.in. genów PPAR gamma, FTO oraz APOE, które odpowiadają za procesy metaboliczne tłuszczów i węglowodanów lub wiążą się z większym ryzykiem nadmiernej wagi. Gen FTO nazywany jest genem otyłości - spowodowane jest to większym prawdopodobieństwem wystąpienia zbyt dużej masy ciała w przypadku posiadania niekorzystnej wersji tego genu. Gen APOE natomiast odpowiedzialny jest za transport cholesterolu - poszczególne warianty białka kodowanego przez ten gen mają różną aktywność i inny wpływ na poziom cholesterolu w osoczu krwi. Rolą genu PPAR gamma jest z kolei regulacja metabolizmu tłuszczów i węglowodanów - dzięki analizie tego genu możemy uzyskać informacje, czy nasz organizm jest bardziej podatny na nadwagę w przypadku spożywania większej ilości tłuszczów, czy jeżeli w naszej diecie dominują węglowodany.

Te predyspozycje łatwo jednak kontrolować poprzez prawidłowy sposób odżywiania i odpowiedni styl życia - dieta zgodna z własnym DNA na pewno uchroni nas przed otyłością, nawet gdy mamy ku temu genetyczne skłonności - mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Genodieta to także świetny sposób na poprawę stanu zdrowia

Genodieta to sposób odżywiania, który ma na celu nie tylko bezpieczne uzyskanie prawidłowej wagi, ale również zapewnienie pacjentowi dobrego stanu zdrowia. Oprócz genów odpowiadających za metabolizm tłuszczów i węglowodanów, w badaniu Genodiet ® Completo analizowane są również geny odgrywające ważną rolę w procesach metabolicznych m.in. witaminy D3, wapnia, kwasu foliowego czy homocysteiny - czyli związków bardzo istotnych dla prawidłowego działania organizmu. Dokładne poznanie własnych predyspozycji pozwoli na taką modyfikację diety, aby pokrywała ona nasze rzeczywiste zapotrzebowanie na te składniki. To z kolei sprawi, że w przyszłości unikniemy rozwoju wielu poważnych, zależnych od diety chorób - np. cukrzycy typu 2, osteoporozy czy zawału serca. Stosowanie diety opartej na kodzie genetycznym wzmocni ponadto nasz układ odpornościowy, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko rozwoju schorzeń autoimmunologicznych. Osoby już przewlekle chorujące także odniosą korzyści z genodiety - jest ona bowiem ogromnym wsparciem dla stosowanego już leczenia.

Dzięki badaniu Genodiet ® Completo dowiemy się również, jak nasz organizm radzi sobie z eliminowaniem toksyn i wolnych rodników - procesy detoksykacyjne mają ogromne znaczenie w profilaktyce wielu schorzeń, m.in. nowotworów złośliwych. Jeżeli procesy te są zaburzone, konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów wraz ze spożywanym pokarmem, aby wspomóc go w usuwaniu szkodliwych związków.

Badanie Genodiet ® Completo wykryje także obecność w naszym DNA mutacji, które odpowiadają za występowanie nietolerancji lub nadwrażliwości pokarmowych (np. na kofeinę, sód laktozę czy gluten). Świadomość własnych predyspozycji jest bardzo istotna, ponieważ nieleczone nadwrażliwości i nietolerancje mogą powodować poważne komplikacje zdrowotne w przyszłości.

Badanie Genodiet ® wykonuje się tylko raz - nasze DNA pozostaje niezmienne przez całe życie, dlatego powtórna analiza nie jest potrzebna. Można je wykonać w każdym wieku - nigdy nie jest za późno na wprowadzenie do diety modyfikacji, które pozwolą na poprawę wyglądu i stanu zdrowia.

Źródło: Zdrowegeny.pl

Więcej informacji znajduje się na stronie: zdrowegeny.pl

Aktualizacja: 2018-10-13

© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic