Genodiet iGenesis Basic
Pakiet badań genetycznych

Genodiet iGenesis Basic

 • Genodiet iGenesis Basic to pakiet badań genetycznych, w którym poprzez analizę genów metabolicznych i procesów z nimi związanych ustalany jest indywidualny profil żywieniowy pacjenta
 • Jest to doskonały sposób na odżywianie zgodne z zapotrzebowaniem własnego organizmu, uzyskanie odpowiedniej wagi oraz uniknięcie wielu chorób zależnych od diety - wynik testu jest aktualny przez całe życie

Cena pakietu Genodiet iGenesis Basic uwzględnia:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Zestaw do pobrania materiału genetycznego

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Obszerny raport z badania wraz z zaleceniami żywieniowymi

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Wykonanie badania genetycznego iGenesis

Zdrowegeny.pl Tick Icon

Konsultacja z dietetykiem celem spersonalizowania stylu życia i diety

Cena badania:

1 760 zł
2 199 zł
Technologia badania:
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 tygodni

Wskazania do wykonania badania Genodiet iGenesis Basic

NIEPRAWIDŁOWA MASA CIAŁA

NIEPRAWIDŁOWA MASA CIAŁA

Dzięki badaniu Genodiet iGenesis Basic możliwe jest dokładne określenie, ile białek, tłuszczów i węglowodanów potrzebuje Twój organizm. Jadłospis zawierający optymalne ilości tych składników to gwarancja zdrowego i trwałego osiągnięcia prawidłowej wagi.

DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO ZDIAGNOZOWANIA

DOLEGLIWOŚCI O PRZYCZYNIE TRUDNEJ DO ZDIAGNOZOWANIA

Powodem występowania uciążliwych dolegliwości - takich jak przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, wzdęcia czy problemy z zasypianiem mogą być nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe.

PRZYPADKI TAKICH CHORÓB JAK NIETOLERANCJE POKARMOWE, NADCIŚNIENIE, CUKRZYCA CZY NOWOTWORY ZŁOŚLIWE W RODZINIE

PRZYPADKI TAKICH CHORÓB JAK NIETOLERANCJE POKARMOWE, NADCIŚNIENIE, CUKRZYCA W RODZINIE

Takie schorzenia jak nietolerancje pokarmowe, nadciśnienie czy cukrzyca typu mogą mieć podłoże genetyczne - dlatego osoby, w rodzinie których występowały takie choroby, również mają zwiększone ryzyko zachorowania. Dzięki diecie zgodnej z własnym DNA ryzyko wystąpienia tych chorób zostanie znacznie zmniejszone.

CHOROBY PRZEWLEKŁE

CHOROBY PRZEWLEKŁE

Osoby, które już przewlekle chorują (np. na cukrzycę) również odniosą korzyści z wykonania badania Genodiet iGenesis Basic -  dieta opracowana na jego podstawie jest ogromnym wsparciem dla organizmu podczas walki z chorobą.

CIĄŻA I PLANOWANIE CIĄŻY

CIĄŻA I PLANOWANIE CIĄŻY

Dieta na podstawie badania Genodiet iGenesis Basic zagwarantuje prawidłowe odżywianie przed ciążą i już podczas jej trwania.

ZBYT WYSOKI POZIOM CHOLESTEROLU WE KRWI

ZBYT WYSOKI POZIOM CHOLESTEROLU WE KRWI

Podwyższony poziom cholesterolu LDL we krwi związany jest z większym ryzykiem rozwoju miażdżycy, która prowadzi do choroby niedokrwiennej i zawału serca. Wysoki poziom cholesterolu może być spowodowany zaburzeniami jego metabolizmu - w tym przypadku rekomendowane dla wszystkich żywieniowe wytyczne mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów.

UPRAWIANIE SPORTU

ĆWICZENIA FIZYCZNE / CHĘĆ PODJĘCIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Badanie Genodiet iGenesis Basic wskaże, jaki rodzaj i czas aktywności fizycznej jest dla nas najodpowiedniejszy ,aby kontrolować masę ciała.

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Badanie Genodiet iGenesis Basic jest także przydatnym narzędziem profilaktycznym - dzięki niemu możliwe jest dokładne poznanie potrzeb swojego organizmu. Dieta zgodna z własnym DNA pozwoli na uniknięcie poważnych dietozależnych chorób w przyszłości, zapewni dobry stan zdrowia i piękny wygląd na długie lata.

Genodiet iGenesis Basic - wszystko co musisz wiedzieć

 • Badanie Genodiet iGenesis Basic zostało opracowane przez badaczy z włoskich i amerykańskich uniwersytetów na podstawie wielu publikacji naukowych - wykorzystuje najnowsze wiadomości z takich dziedzin jak nutrigenetyka i nutrigenomika w celu ustalenia profilu metabolicznego pacjenta.
 • Genodiet iGenesis Basic polega na laboratoryjnej analizie genów odpowiedzialnych m.in. za predyspozycje do dietozależnych chorób czy metabolizm składników odżywczych. Badanie wykonywane jest tylko raz w ciągu całego życia, ponieważ materiał genetyczny nigdy się nie zmienia.
 • Badanie Genodiet iGenesis Basic złożone jest z trzech modułów (Slim, Sensor, Health), które nawzajem się uzupełniają i dotyczą ryzyka rozwoju dietozależnych schorzeń, nietolerancji pokarmowych czy problemów z nieprawidłową wagą.
 • Na podstawie wyników badania Genodiet iGenesis Basic opracowywany jest specjalistyczny raport wraz z  indywidualnymi zaleceniami żywieniowymi, dzięki którym każdy będzie mógł odżywiać się zgodnie z zapotrzebowaniem własnego organizmu. Raport zawiera dokładne informacje, jakie produkty należy wprowadzić do diety, a których należy unikać.

Moduł SLIM

 • Moduł ten analizuje zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów, węglowodanów i białek - dzięki niemu można więc uzyskać informacje o optymalnej dziennej ilości tych składników w diecie, tak by możliwe było bezpieczne i trwałe uzyskanie prawidłowej wagi.
 • W ramach tego modułu sprawdzane jest również, czy pacjent posiada genetyczne skłonności do nadwagi i otyłości, a także do efektu „jo-jo”.
 • Wynik modułu Slim pozwala również określić rodzaj i czas trwania najodpowiedniejszej dla organizmu dziennej aktywności fizycznej, co pomoże kontrolować masę ciała.
 • Ponadto, odpowiednie ilości poszczególnych składników odżywczych w diecie pozwolą na uniknięcie chorób dietozależnych lub poprawią stan zdrowia osób już chorujących.

Moduł SENSOR

 • Moduł sensor badania Genodiet iGenesis Basic umożliwia wykrycie genetycznych predyspozycji do nietolerancji pokarmowych (glutenu, laktozy oraz fruktozy) oraz nadwrażliwości na alkohol, kofeinę, sód oraz nikiel. Badana jest również zdolność organizmu do wchłaniania żelaza.
 • Jeżeli dany rodzaj nadwrażliwości lub nietolerancji zostanie potwierdzona, należy wprowadzić odpowiednią dietę eliminacyjną, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych w przyszłości.

Moduł HEALTH

 • W ramach modułu Health badane są predyspozycje do hipercholesterolemii, hiperglikemii, otyłości brzusznej i zespołu metabolicznego - są to bardzo poważne schorzenia, które mogą doprowadzić do takich powikłań jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy zawał serca.
 • Świadomość własnych predyspozycji uzyskana na podstawie badania Genodiet iGenesis Basic stanowi cenną informację, dzięki której można zmodyfikować plan żywieniowy tak, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się tych schorzeń.

Projekt Genodiet iGenesis Basic powstawał pod kontrolą prof. medycyny i biochemii klinicznej - Giovanniego Scapagniniego

Prof. Giovanni Scapagnini jest naukowcem światowej sławy, jest członkiem m.in. Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine”, Towarzystwa Naukowego CLIMAA na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging czy “American Society for Neuroscience”. Ponadto, napisał on wiele publikacji dla najbardziej prestiżowych magazynów, jest autorem kilku patentów naukowych i wielu badań klinicznych.

Badanie iGenesis zostało opracowane przez badaczy z uniwersytetów w Miami, Bolonii, Modenie, Mediolanie i Ferrarze na podstawie licznych publikacji naukowych.

Przebieg badania Genodiet iGenesis Basic - jak wykonać badanie?

 • Badanie Genodiet iGenesis Basic jest bezbolesnym, nieinwazyjnym badaniem genetycznym, które może być wykonywane jednorazowo w dowolnym momencie życia.
 • Materiał genetyczny do badania uzyskiwany jest z próbki śliny (pobranej poprzez wymaz z wewnętrznej strony policzka), a następnie poddaje się go dokładnej analizie w wyspecjalizowanym, certyfikowanym według najwyższych standardów UE laboratorium NGB Genetics.
 • Ważne jest to, aby nie pić, nie spożywać posiłków, nie myć zębów czy żuć gumy co najmniej przez godzinę przed przygotowaniem próbki śliny. Badanie nie jest zależne od aktualnego stanu zdrowia pacjenta, nie istnieją także żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.
 • Wynik badania ma formę kilkudziesięciostronicowego raportu -znajdują się w nim szczegółowe informacje o profilu żywieniowym pacjenta oraz indywidualne zalecenia żywieniowe.
 • W cenie badania zawarta jest również konsultacja uzyskanych wyników ze specjalistą online.

Po wykonaniu badania, wynik skonsultujesz (w cenie badania) z dietetykiem. Konsultacje możesz odbyć z dietetykami w całej Polsce

… lub skorzystać z połączenia skype z dietetykiem z Warszawy Skype logo

Co zyskujesz dzięki wykonaniu badania Genodiet iGenesis Basic?

pozwoli na określenie Twojego indywidualnego profilu żywieniowego

Badanie Genodiet iGenesis Basic to doskonałe narzędzie, które pozwoli na określenie Twojego indywidualnego profilu żywieniowego. Wiedza o własnych predyspozycjach jest bardzo ważna, ponieważ dla niemal połowy Polaków ogólne zalecenia żywieniowe (rekomendowane przez Instytut Żywności i Żywienia) nie mają zastosowania. Każda osoba, która wykona badanie, otrzymuje indywidualne żywieniowe wytyczne opracowane przez zespół specjalistów.

Badanie iGenesis wskaże, jak powinien wyglądać dzienny jadłospis

Badanie wskaże także, jak powinien wyglądać dzienny jadłospis, który pozwoli na bezpieczne i trwałe uzyskanie prawidłowej wagi. Ponadto, dzięki niemu dowiesz się, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest najbardziej odpowiedni dla Twojego organizmu.

będziesz mógł cieszyć się dobrym stanem zdrowia przez długi czas

Dzięki diecie przygotowanej na podstawie badania iGenesis Slim + Detox będziesz mógł cieszyć się dobrym stanem zdrowia przez długi czas - unikniesz zachorowania na wiele dietozależnych chorób (takich jak cukrzyca typu drugiego, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca). Dla osób, które już chorują przewlekle, prawidłowa dieta jest kluczowa jako wsparcie dla stosowanych terapii.

iGenesis może również wskazać powód niespecyficznych objawów

iGenesis Slim + Detox może również wskazać powód niespecyficznych objawów (takich jak bóle głowy czy problemy z zasypianiem), za występowanie których często odpowiedzialna jak nieprawidłowa dieta. Odżywanie zgodne z własnym DNA wyeliminuje takie objawy, znacznie poprawiając samopoczucie i jakość życia pacjenta. Ponadto, dieta wspomoże również procesy eliminacji toksyn i wolnych rodników z organizmu - co jest podstawą np. profilaktyki nowotworowej.

Dzięki iGenesis można także zapobiec występowaniu wad układu nerwowego u potomstwa

Dieta zgodna z własnym DNA stosowana przez kobietę ciężarną zapewnia przyszłej mamie dobre samopoczucie w trakcie ciąży i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia takich powikłań jak cukrzyca ciężarnych. Pomaga też wrócić kobietom po urodzeniu dziecka do formy sprzed ciąży.

Wykonanie badania iGenesis dziecku także niesie za sobą wiele korzyści

Wykonanie badania iGenesis Slim + Detox dziecku także niesie za sobą wiele korzyści - umożliwia ukształtowanie u niego odpowiednich nawyków żywieniowych na wczesnym etapie rozwoju, co zapewni mu dobre samopoczucie i dobry stan zdrowia już od najmłodszych lat.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Genodiet iGenesis Basic

Cena badania:

1 760 zł
2 199 zł