Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Z tych chorób śmieją się nawet lekarze

Z tych chorób śmieją się nawet lekarze

5.0
Ocena użytkowników: 1 ocen

Data publikacji: 2016-09-14

Data aktualizacji: 2016-09-14

Niestety dla większości ludzi schorzenia te to ciągle powód do wstydu, przez co nie decydują się oni na przeprowadzenie odpowiednich badań. Obecnie dostępne są jednak coraz wygodniejsze dla pacjenta metody diagnostyki - Zdrowegeny.pl umożliwia przeprowadzenie takich badań wenerycznych anonimowo, bez wychodzenia z domu.


Badanie pod kątem choroby wenerycznej możesz już teraz wykonać online


Liczba przypadków chorób wenerycznych wzrasta z roku na rok, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie - codziennie na świecie infekcją przenoszoną drogą płciową zaraża się ponad milion osób, w naszym kraju w ostatnich latach zaobserwowano ponad 30% wzrost liczby zachorowań. Szacuje się jednak, że rzeczywista liczba chorych jest znacznie wyższa - choroby weneryczne często przez długi czas przebiegają bezobjawowo, dlatego nie wywołują niepokoju u osób zakażonych. Ponadto, większość osób jest zdania, że problem schorzeń przenoszonych drogą płciową ich nie dotyczy i go bagatelizują. Na zachorowanie narażona jest jednak każda osoba aktywna seksualnie, jeżeli nie ma stuprocentowej pewności (potwierdzonej wynikiem badania) co do stanu zdrowia partnera. Dlatego wszyscy, którzy mieli kiedykolwiek kontakty seksualne z kimś o niepewnym stanie zdrowia, powinni przebadać się pod kątem chorób wenerycznych. Zwiększone ryzyko zakażenia dotyczy osób, które posiadają wielu partnerów seksualnych lub nie korzystają z prezerwatyw.

Istnieje kilka metod stosowanych w celu wykrycia danej choroby wenerycznej, jedną z nich jest pomiar stężenia przeciwciał specyficznych dla wirusa czy bakterii wywołującej daną chorobę. Badanie to jest bardzo proste, jednak wiele osób wstydzi się zgłosić do laboratorium - z tego względu Zdrowegeny.pl uruchomiło usługę, w której można wykonać je online, całkowicie anonimowo. Wystarczy wybrane badanie zamówić przez stronę internetową - następnie do klienta dostarczany jest (drogą kurierską) zestaw do przygotowania próbek krwi włośniczkowej pobieranej z opuszki palca. Po odpowiednim przygotowaniu próbek są one transportowane do wyspecjalizowanego laboratorium i tam analizowane.


Wykonanie analizy w ten sposób jest możliwe dzięki odpowiedniej technologii, która utrzymuje wysoką jakość pobranej krwi w trakcie transportu do laboratorium diagnostycznego - mówi Magdalena Sikora, specjalista portalu Zdrowegeny.pl


Wyniki badania udostępniane są również online (po 1-2 dniach od dostarczenia próbek do laboratorium), tylko i wyłącznie osobie badanej.


Badanie przyczynia się do postawienia odpowiedniej diagnozy, co jest pierwszym krokiem do wdrożenia leczenia


Wiedza o zakażeniu ma ogromne znaczenie - nie tylko pozwala na wdrożenie odpowiedniej terapii zapobiegającej poważnym negatywnym skutkom choroby w przyszłości, ale także chroni przed nieświadomym zarażaniem partnerów seksualnych. Konsekwencją niewykrytych, a co za tym idzie nieleczonych chorób wenerycznych, mogą być poważne powikłania - takie jak bezpłodność, uszkodzenia narządów, uszkodzenia układu nerwowego, utrata wzroku, silne upośledzenie układu odpornościowego, a nawet zgon chorego. Nosicielstwo chorobotwórczych bakterii lub wirusów to także duże zagrożenie dla rozwoju płodu, dlatego też w kierunku chorób wenerycznych powinny obowiązkowo przebadać się wszystkie kobiety ciężarne i planujące ciążę.


Już teraz, aby wykonać badanie w kierunku choroby wenerycznej, nie trzeba nawet opuszczać domu - próbka krwi i tak analizowana jest w laboratorium diagnostycznym. Przeprowadzanie takich badań online to więc bardzo wygodny sposób na sprawdzenie swojego stanu zdrowia - dodaje Magdalena Sikora.

Więcej informacji znajduje się na stronie: zdrowegeny.pl


© 2024 Zdrowegeny.pl

powered by greenlogic