Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Valida PLUS - badanie mikroflory jelitowej, nietolerancji pokarmowych i pasożytów

Ocena użytkowników: 171 ocen
4.2

W ramach badania sprawdzany jest zarówno skład mikroflory jelitowej, jak i obecność pasożytów i nietolerancje pokarmowe IgG-zależne.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła ją zamawiając kuriera po odbiór próbek zgodnie z załączoną do zestawu instrukcją. 

Badanie Valida PLUS polega na jakościowej i ilościowej ocenie składu mikroflory jelitowej - w tym bakterii korzystnych dla organizmu, bakterii potencjalnie chorobotwórczych, a także pleśni i grzybów.

Test sprawdza również obecność nietolerancji pokarmowej zależnej od IgG - badane są nietolerancje na 59 różnych produktów pokarmowych.

Ponadto, dzięki badaniu Valida możliwe jest wykrycie obecności 12 rodzajów pasożytów.

Badanie nietolerancji pokarmowych IgG-zależnych przeprowadzane jest z próbki krwi włośniczkowej (z palca), a badania mikroflory jelitowej i pasożytów - z próbek kału. 

Dzięki badaniu Valida PLUS możliwe będzie podjęcie odpowiedniej probiotykoterapii / opracowanie właściwej diety na podstawie uzyskanych wyników, co przyczyni się do odbudowy prawidłowego funkcjonowania jelit i znacznej poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. 

W przypadku wykrycia pasożytów, możliwe będzie dobranie właściwej terapii farmakologicznej w celu ich wyeliminowania. 

W ramach pakietu badamy:

 • obecność nietolerancji pokarmowych IgG-zależnych
 • stan mikroflory jelitowej
 • obecność pasożytów
 • Typ badania

  Badanie wysyłkowe
  Valida PLUS - badanie mikroflory jelitowej, nietolerancji pokarmowych i pasożytów

  Cena online:

  1047.00 
  Technologia badania:Metoda ilościowa i jakościowa

  Czas oczekiwania na wynik:do 20 dni roboczych od otrzymania próbek przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie Valida PLUS to sposób na wykrycie pasożytów, nietolerancji pokarmowych, a także na ocenę stanu mikroflory jelitowej 

  • Pakiet badań Valida PLUS złożony jest z trzech elementów: analizy składu mikroflory jelitowej (z próbki kału), analizy pod kątem nietolerancji pokarmowych IgG-zależnych (z próbki krwi włośniczkowej) oraz analizy w kierunku obecności pasożytów (z próbki kału). Badanie wykonywane jest przez doświadczonych diagnostów, w certyfikowanych laboratoriach w Polsce.
  • Mikroflora jelitowa to mikroorganizmy (przede wszystkim bakterie) obecne w jelicie człowieka - są to zarówno mikroorganizmy prozdrowotne, jak i oportunistyczne i chorobotwórcze. Bardzo ważne jest, aby wszystkie te grupy mikroorganizmów pozostawały w stanie równowagi. 
  • Zaburzenia mikroflory jelitowej (określane jako dysbioza jelitowa) to czynnik sprzyjający rozwojowi lub nasileniu wielu schorzeń (takich jak np. choroby autoimmunologiczne, alergie, atopowe zapalenie skóry czy nawracające infekcje). 
  • Nietolerancje (nadwrażliwości) pokarmowe zależne od IgG polegają na niewłaściwej reakcji organizmu na składniki produktów pokarmowych. Skutkuje to wytwarzaniem przez organizm przeciwciał IgG swoistych dla nietolerowanego produktu i występowaniem bardzo różnych objawów (takich jak np. bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, uczucie pełności, przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni i stawów). 
  • Pasożyty to z kolei organizmy wykorzystujące jako środkowisko życia / źródło pokarmu osobnika innego gatunku, tym samym mu szkodząc. Infekcje pasożytnicze to bardzo powszechny problem na całym świecie, a do najczęściej występujacych zalicza się te dotyczące układu pokarmowego.
  Valida PLUS - badanie mikroflory jelitowej, nietolerancji pokarmowych i pasożytów

  Cena online:

  1047.00 
  Technologia badania:Metoda ilościowa i jakościowa

  Czas oczekiwania na wynik:do 20 dni roboczych od otrzymania próbek przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic