22 123 95 55
PL

Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy IV (10 alergenów)

5.00
Ocena użytkowników: 4 ocen

To proste badanie krwi, sprawdzające alergie na 10 produktów pokarmowych.

W ramach oferowanego testu Polycheck przeprowadzany jest ilościowy pomiar przeciwciał IgE specyficznych dla 10 różnych alergenów pokarmowych. Pozwala to na zidentyfikowanie tych alergenów, które wywołują reakcję uczuleniową. 

Wykonanie badania przyczyni się więc do prawidłowego zdiagnozowania przyczyny alergii. Właściwa diagnoza to podstawa do wdrożenia odpowiednich działań (zaleceń żywieniowych / leczenia), skutkujących wyeliminowaniem występujących objawów alergii. 

Materiał do badania stanowi pobrana od Pacjenta niewielka ilość krwi żylnej. Do pobrania krwi nie trzeba być na czczo ani odstawiać przyjmowanych leków przeciwalergicznych.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • alergii pokarmowych

Test Polycheck - jedno z narzędzi stosowanych w diagnostyce alergii pokarmowej

  • Alergia pokarmowa występuje na skutek niewłaściwej reakcji organizmu na spożywane alergeny pokarmowe. Takim alergenem może być niemal każde występujące w pożywieniu białko, jednak za alergeny wywołujące reakcję uczuleniową najczęściej uznaje się np. orzechy, mleko krowie, jaja, pszenicę czy ryby i owoce morza. 
  • W przebiegu alergii, układ immunologiczny produkuje przeciwciała IgE swoiste dla uczulającego alergenu. Jednym z narzędzi wykorzystywanych w diagnostyce alergii są badania krwi, polegające na określeniu poziomu tych przeciwciał w pobranej od Pacjenta próbce krwi.
  • Oferowany panel pokarmowy Polycheck jest właśnie takim badaniem krwi - polega na ilościowym, immunoenzymatycznym pomiarze przeciwciał IgE specyficznych dla 10 różnych alergenów pokarmowych. Test ten nie stanowi żadnego zagrożenia dla osoby badanej, a do pobrania próbki krwi nie trzeba być na czczo. Nie trzeba również odstawiać stosowanych leków przeciwalergicznych. 
  • W raporcie z badania Polycheck, każdy ilościowy wynik stężenia specyficznych przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie. Wyniki ilościowe wyrażone są w kU/l, przypisane do klas półilościowego systemu raportowania RAST/ EAST oraz przedstawione graficznie.

Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy IV (10 alergenów)


147.00 na stronie
159.00 w placówce
Technologia badania:
Test immunoenzymatyczny
Czas oczekiwania na wynik:
do 11 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce