22 123 95 55
PL

Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy (20 alergenów)

4.10
Ocena użytkowników: 10 ocen

To proste badanie krwi stosowane w diagnostyce alergii pokarmowych. W ramach testu sprawdzanych jest 20 najważniejszych alergenów pokarmowych.

Badanie Polycheck polega na ilościowym pomiarze przeciwciał IgE specyficznych dla 20 różnych alergenów pokarmowych. Dzięki temu możliwa jest identyfikacja tych alergenów, które odpowiadają za uczulenie. 

Dzięki ustaleniu przyczyny uczulenia możliwe jest opracowanie i wdrożenie odpowiednich zaleceń żywieniowych/leczenia, tak aby rozwój alergii został zahamowany, a jej objawy ustąpiły. 

Do wykonania badania alergicznego Polycheck wystarczy tylko pobrana od Pacjenta próbka krwi żylnej - do pobrania krwi nie trzeba się specjalnie przygotowywać. 

W ramach pakietu badamy obecność:

  • alergii pokarmowych

Test Polycheck - badanie krwi przydatne w wykrywaniu alergii pokarmowych

  • Alergie pokarmowe polegają na nieprawidłowej reakcji organizmu na spożywane produkty pokarmowe. Za produkty wywołujące alergię najczęściej uznaje się np. mleko, białko jaja kurzego, soję, pszenicę, orzeszki ziemne, ryby. 
  • W przebiegu alergii, układ odpornościowy organizmu wytwarza przeciwciała IgE swoiste dla alergenu odpowiedzialnego za uczulenie - badania krwi stosowane w diagnostyce alergii polegają na pomiarze we krwi właśnie tych przeciwciał. Dzięki ocenie ich poziomu możliwa jest więc identyfikacja szkodzącego nam alergenu.
  • Oferowane badanie Polycheck polega na immunoenzymatycznym, ilościowym oznaczeniu poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla 20 najważniejszych alergenów pokarmowych. Ilościowy wynik pomiaru swoistych przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie dla każdego z alergenów panelu. Wyniki wyrażone w kU/l przypisywane są do klas półilościowego systemu raportowania RAST/ EAST i są przestawione graficznie.
  • Testy Polycheck charakteryzuje wysoka czułość i swoistość. Producentem tych testów jest firma BIOCHECK z Niemiec.

Test alergiczny Polycheck – panel pokarmowy (20 alergenów)


187.00 na stronie
199.00 w placówce
Technologia badania:
Immunoblot
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce