22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Test alergiczny Polycheck – panel oddechowy, 10 alergenów (alergie na roztocza, naskórek zwierząt i grzyby)

4.40
Ocena użytkowników: 5 ocen

Jest to test alergiczny w kierunku alergii wziewnej

Badanie polega na ilościowym oznaczeniu przeciwciał IgE specyficznych dla alergenów oddechowych i ma na celu wykrycie alergenu wywołującego uczulenie

Test jest całkowicie bezpieczny dla osoby badanej

Badane są takie alergeny jak roztocza kurzu domowego, grzyby i naskórek zwierząt

W ramach pakietu badamy obecność alergii na:

  • grzyby pleśniowe
  • naskórek zwierząt
  • roztocza kurzu domowego

Na czym polegają testy alergiczne z krwi?

  • Testy alergiczne z krwi polegają na oznaczeniu przeciwciał IgE specyficznych dla poszczególnych alergenów. Przeciwciała te biorą udział w mechanizmie prowadzącym do miejscowych lub uogólnionych reakcji alergicznych (natychmiastowa reakcja nadwrażliwości typu I). U osób, u których występuje uczulenie na dany alergen, wykrywane są przeciwciała IgE dla niego specyficzne. U osób zdrowych, przeciwciała te są nieobecne (lub niewykrywalne).
  • Nasilenie alergii skorelowane jest ze stężeniem specyficznych przeciwciał IgE (korelacja ta zależna jest od alergenu). Oznaczenie tych przeciwciał jest przydatne w identyfikacji czynników odpowiedzialnych za uczulenie – badanie krwi jest zupełnie bezpieczne dla Pacjenta, nie wiąże się z zagrożeniem istniejącym w przypadku np. testów skórnych czy prób prowokacyjnych. Nie trzeba odstawiać leków antyhistaminowych.
  • W ramach oferowanego przez nas testu, Pacjent otrzymuje raport z badania, w którym podawany jest ilościowy wynik stężenia specyficznych przeciwciał IgE (oddzielny wynik dla każdego z badanych alergenów). Wynik ten jest wyrażony w kU/l i przypisywany do jednej z klas półilościowego systemu raportowania RAST (klasy 0-6), jest także przedstawiony graficznie i opatrzony klinicznym komentarzem.

Test alergiczny Polycheck – panel oddechowy, 10 alergenów (alergie na roztocza, naskórek zwierząt i grzyby)


159.00 na stronie
169.00 w placówce
Technologia badania:
Immunoblot
Czas oczekiwania na wynik:
do 15 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce