22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Test NIFTY Twins

4.70
Ocena użytkowników: 20 ocen

To nieinwazyjne, genetyczne badanie prenatalne przeznaczone dla ciąż bliźniaczych. 

Badanie NIFTY Twins pozwala na ustalenie ryzyka występowania trisomii 21 chromosomu (zespół Downa), 18 chromosomu (zespół Edwardsa) oraz 13 chromosomu (zespół Pataua) - ryzyko to oznaczane jest dla całej ciąży. 

W ramach testu sprawdzana jest również obecność chromosomu Y, który determinuje płeć męską. Badanie można wykonywać od ukończonego 10. tygodnia ciąży.

Pobranie krwi do testu NIFTY Twins realizowane jest w wybranych punktach pobrań sieci DIAGNOSTYKA - ich lokalizacje dostępne są na mapce w zakładce "Gdzie wykonać?".

DO 31.12.2023 KUPISZ TO BADANIE 200 ZŁ TANIEJ Z KODEM NIFTY

W ramach pakietu badamy:

  • ryzyko trisomii 21, 18, 13 chromosomu
  • obecność chromosomu Y

NIFTY Twins - nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny dla ciąży bliźniaczej

  • NIFTY Twins to nieinwazyjne, genetyczne badanie prenatalne, przeznaczone dla ciąży bliźniaczej. Test ten umożliwa ocenę ryzyka występowania u płodów trisomii 21 chromosomu (zespół Downa), 18 chromsomu (zespół Edwardsa) oraz 13 chromosomu (zespół Pataua). Ryzyko to określane jest dla całej ciąży.
  • W ramach testu sprawdzana jest również obecność chromosomu Y,  który determinuje płeć męską. 
  • Do zrealizowania testu wymagana jest tylko próbka krwi żylnej pobrana od kobiety ciężarnej - badanie NIFTY Twins nie stanowi więc żadnego zagrożenia ani dla ciąży, ani dla matki. Jego wykonanie nie wiąże się z ryzykiem poronienia. 
  • Z pobranej próbki krwi izolowany jest tzw. wolny DNA płodowy (cffDNA), który jest następnie analizowany przy pomocy nowoczesnej techniki NGS (Sekwencjonowanie Nowej Generacji). 
  • Test NIFTY cechuje bardzo wysoka wykrywalność (ponad 99%) - badanie zapewnia wyższą wykrywalność i niższy odsetek wyników fałszywie dodatnich w porównaniu do tradycyjnych przesiewowych testów prenatalnych. 
  • W przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku testu NIFTY Twins, rekomendowane jest wykonanie inwazyjnego badania prenatalnego w celu potwierdzenia diagnozy. 
  • Badanie NIFTY Twins wykonywane jest od ukończonego 10. tygodnia ciąży.

Test NIFTY Twins


1859.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 17 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce