22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Test NIFTY Basic

4.60
Ocena użytkowników: 26 ocen

To podstawowy, nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny wykonywany z pobranej od ciężarnej próbki krwi żylnej. 

Test NIFTY Basic pozwala na określenie ryzyka obecności u płodu trisomii 21 chromosomu (zespół Downa), 18 chromosomu (zespół Edwardsa) oraz 13 chromosomu (zespół Pataua).

W ramach testu sprawdzana jest również płeć płodu. Badanie można wykonać, gdy ukończony zostanie 10. tydzień ciąży.

Pobranie krwi do testu NIFTY Basic realizowane jest w wybranych punktach pobrań sieci DIAGNOSTYKA - ich lokalizacje dostępne są na mapce w zakładce "Gdzie wykonać?".

DO 31.05.2024 KUPISZ TO BADANIE 200 ZŁ TANIEJ Z KODEM NIFTY

W ramach pakietu badamy:

  • ryzyko trisomii 21, 18, 13 chromosomu
  • płeć płodu

NIFTY Basic - podstawowy genetyczny test prenatalny

  • Test NIFTY Basic to podstawowy, nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny. Umożliwa on ocenę ryzyka obecności u płodu trisomii 21 chromosomu (zespół Downa), 18 chromsomu (zespół Edwardsa) oraz 13 chromosomu (zespół Pataua). W ramach badania sprawdzana jest także płeć płodu. 
  • Do wykonania badania konieczna jest tylko pobrana od kobiety ciężarnej próbka krwi żylnej - sprawia to, że badanie NIFTY Basic jest zupełnie bezpieczne zarówno dla ciężarnej, jak i dla płodu. Wykonanie badania nie wiąże się z ryzykiem poronienia. 
  • Z pobranej próbki krwi pozyskiwany jest tzw. wolny DNA płodowy (cffDNA), który poddawany jest analizie laboratoryjnej przy pomocy metody NGS (Sekwencjonowanie Nowej Generacji). 
  • Badanie NIFTY cechuje się bardzo wysoką wykrywalnością (powyżej 99%) - test zapewnia wyższą wykrywalność oraz niższy odsetek wyników fałszywie dodatnich w porównaniu do tradycyjnych prenatalnych badań przesiewowych.
  • W przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku testu NIFTY Basic, rekomendowane jest wykonanie inwazyjnego badania prenatalnego w celu potwierdzenia diagnozy. 
  • Badanie NIFTY Basic można wykonywać od ukończonego 10. tygodnia ciąży.

Test NIFTY Basic


1859.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 17 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce