22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Omega Test

4.50
Ocena użytkowników: 99 ocen

Badanie pozwala na określenie profilu kwasów tłuszczowych danej osoby.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie za pośrednictwem naszej strony internetowej zamawia kuriera po odbiór. 

Kwasy tłuszczowe stanowią materiał budulcowy i energetyczny, ale biorą także udział w patogenezie niektórych schorzeń.

Oznaczenie stężenia kwasów tłuszczowych we krwi umożliwi wprowadzenie diety zgodnej z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu, co zagwarantuje optymalny stan zdrowia.

Pakiet Omega Test zawiera:

  • zestaw do przygotowania próbki krwi
  • obsługę kurierską do laboratorium
  • wynik badania diagnostycznego dostępny online

Omega Test - wszystko, co musisz wiedzieć

  • Wśród kwasów tłuszczowych można wyróżnić te, które nasz organizm może wyprodukować sam, oraz te, które należy dostarczyć wraz z dietą. Do tych pierwszych zalicza się tłuszcze nasycone oraz jednonienasycone (które dodatkowo dostarczane są z pożywieniem pochodzenia zwierzęcego czy olejami roślinnymi). Do drugiej grupy zalicza się natomiast tłuszcze wielonienasycone z rodziny Omega-3 i Omega-6 (do organizmu dostarczane są one z tłustymi rybami morskimi, nasionami lnu czy olejami roślinnymi).
  • Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie - regulują poziom stanu zapalnego komórek. Kwasy Omega-6 pobudzają produkcję czynników zapalnych, a kwasy Omega-3 hamują reakcję zapalną. Stan zapalny w momencie zagrożenia organizmu to reakcja fizjologiczna, mająca na celu ochronę organizmu. Jeżeli jednak w diecie jest zbyt dużo kwasów tłuszczowych Omega-6, a za mało kwasów Omega-3, może pojawić się przewlekły, utajony stan zapalny - może on przekształcić się w konkretną jednostkę chorobową.
  • Zalecane spożycie kwasów tłuszczowych ustalane jest przez ekspertów. Jednakże, nie u wszystkich osób poziom spożycia kwasów tłuszczowych będzie odzwierciedlał ich rzeczywiste stężenie we krwi - na stężenie kwasów tłuszczowych mają wpływ również takie czynniki jak masa ciała, wiek, stan zdrowia czy predyspozycje genetyczne.
  • Z tego względu samo codzienne monitorowanie poziomu spożycia kwasów tuszowych wydaje się być niewystarczające w kontekście dobrego stanu zdrowia. Określenie stężenia kwasów tłuszczowych we krwi przy pomocy Omega Test umożliwi opracowanie indywidualnej diety (oraz ewentualnej suplementacji) odpowiadającej aktualnym potrzebom organizmu.

Omega Test


389.00 na stronie
Technologia badania:
Test suchej kropli krwi
Czas oczekiwania na wynik:
do 4 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce