Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Omega Test

Ocena użytkowników: 106 ocen
4.5

Badanie pozwala na określenie profilu kwasów tłuszczowych danej osoby.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie za pośrednictwem naszej strony internetowej zamawia kuriera po odbiór. 

Kwasy tłuszczowe stanowią materiał budulcowy i energetyczny, ale biorą także udział w patogenezie niektórych schorzeń.

Oznaczenie stężenia kwasów tłuszczowych we krwi umożliwi wprowadzenie diety zgodnej z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu, co zagwarantuje optymalny stan zdrowia.

Pakiet Omega Test zawiera:

 • zestaw do przygotowania próbki krwi
 • obsługę kurierską do laboratorium
 • wynik badania diagnostycznego dostępny online
 • Typ badania

  Badanie wysyłkowe
  Omega Test

  Cena online:

  489.00 
  Technologia badania:Test suchej kropli krwi

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Omega Test - wszystko, co musisz wiedzieć

  • Wśród kwasów tłuszczowych można wyróżnić te, które nasz organizm może wyprodukować sam, oraz te, które należy dostarczyć wraz z dietą. Do tych pierwszych zalicza się tłuszcze nasycone oraz jednonienasycone (które dodatkowo dostarczane są z pożywieniem pochodzenia zwierzęcego czy olejami roślinnymi). Do drugiej grupy zalicza się natomiast tłuszcze wielonienasycone z rodziny Omega-3 i Omega-6 (do organizmu dostarczane są one z tłustymi rybami morskimi, nasionami lnu czy olejami roślinnymi).
  • Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie - regulują poziom stanu zapalnego komórek. Kwasy Omega-6 pobudzają produkcję czynników zapalnych, a kwasy Omega-3 hamują reakcję zapalną. Stan zapalny w momencie zagrożenia organizmu to reakcja fizjologiczna, mająca na celu ochronę organizmu. Jeżeli jednak w diecie jest zbyt dużo kwasów tłuszczowych Omega-6, a za mało kwasów Omega-3, może pojawić się przewlekły, utajony stan zapalny - może on przekształcić się w konkretną jednostkę chorobową.
  • Zalecane spożycie kwasów tłuszczowych ustalane jest przez ekspertów. Jednakże, nie u wszystkich osób poziom spożycia kwasów tłuszczowych będzie odzwierciedlał ich rzeczywiste stężenie we krwi - na stężenie kwasów tłuszczowych mają wpływ również takie czynniki jak masa ciała, wiek, stan zdrowia czy predyspozycje genetyczne.
  • Z tego względu samo codzienne monitorowanie poziomu spożycia kwasów tuszowych wydaje się być niewystarczające w kontekście dobrego stanu zdrowia. Określenie stężenia kwasów tłuszczowych we krwi przy pomocy Omega Test umożliwi opracowanie indywidualnej diety (oraz ewentualnej suplementacji) odpowiadającej aktualnym potrzebom organizmu.
  Omega Test

  Cena online:

  489.00 
  Technologia badania:Test suchej kropli krwi

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic