22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

GutMarker Complex - panel jelitowy, realizacja wysyłkowa

4.90
Ocena użytkowników: 18 ocen

Oferowany test umożliwia szeroką diagnostykę obecności stanu zapalnego w jelitach. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie odsyła ją do laboratorium, gdzie jest ona analizowana.

GutMarker Complex to test wykorzystywany w diagnostyce obecności stanów zapalnych jelit, zespołu jelita przesiąkliwego. Badanie jest również pomocne w różnicowaniu zespołu jelita drażliwego od nieswoistych zapaleń jelit oraz w diagnostyce bakteriologicznej i parazytologicznej.

W ramach badania sprawdzanych jest 8 parametrów: laktoferyna, beta-defensyna, eozynofilowe białko X (EPX), alfa-1-antytrypsyna, kalprotektyna, krew utajona w kale, marker nowotworowy M2-PK.

Badanie wykonywane jest z próbki kału. Pobraną próbkę należy wysłać do laboratorium wykonującego OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY.

Podmiot odpowiedzialny: Cambridge Diagnostics Poland

Badanie sprawdza obecność:

  • stanu zapalnego jelit
  • zespołu jelita przesiąkliwego

Na czym polega badanie GutMarker Complex?

  • GutMarker Complex jest kompleksowym testem, bardzo przydatnym w diagnostyce obecności stanów zapalnych jelit czy zespołu jelita przesiąkliwego. Badanie jest również pomocne w różnicowaniu zespołu jelita drażliwego oraz chorób zapalnych jelit (takich jak np. choroba Leśniowskiego-Crohna), w diagnostyce parazytologicznej, bakteriologicznej oraz nowotworów przewodu pokarmowego.
  • W ramach testu oceniane są następujące parametry: laktoferyna (marker pozwalający na monitorowanie nasilenia stanu zapalnego), sekrecyjna immunoglobulina A, beta-defensyna, alfa-1-antytrypsyna (markery przepuszczalności bariery jelitowej i stanu zapalnego), eozynofilowe białko X (marker stanu zapalnego, nadwrażliwości na pokarmy, obecności pasożytów lub zakażeń bakteryjnych), kalprotektyna (marker chorób zapalnych i nowotworowych przewodu pokarmowego), krew utajona w kale oraz marker M2-PK (markery przesiewowe nowotworów jelita grubego i stanów zapalnych jelita).
  • Do wykonania badania GutMarker Complex konieczna jest tylko pobrana od Pacjenta próbka kału.

GutMarker Complex - panel jelitowy, realizacja wysyłkowa


1219.00 na stronie
Technologia badania:
Jakościowa i ilościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce