22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Badanie ogólne nasienia, seminogram (w Warszawie)

5.00
Ocena użytkowników: 15 ocen

W ramach testu, próbka nasienia poddawana jest m.in. mikroskopowej ocenie pod kątem ruchliwości, ilości czy kształtu plemników.

BADANIE WYKONYWANE JEST W LABORATORIUM W WARSZAWIE, PRZY UL. ZAMKOWEJ 2/U1. Konieczna jest telefoniczna rezerwacja terminu badania. Materiał dostarczany jest przez Pacjenta do laboratorium.

Badanie polega na ocenie m.in. koncentracji, ruchliwości i żywotności plemników, ich morfologii, aglutynacji i koncentracji komórek okrągłych. Wykonanie testu jest kluczowe w diagnostyce niepłodności męskiej.

W ramach badania oceniane są m.in.

  • liczebność, ruchliwość, żywotność plemników
  • morfologia plemników
  • koncentracja komórek okrągłych
  • aglutynacja plemników

Badanie ogólne nasienia - podstawowy test w diagnostyce niepłodności

  • Badanie ogólne nasienia (seminogram, spermiogram) jest podstawowym testem zalecanym w diagnostyce niepłodności męskiej. Diagnostyka przyczyn niepłodności pary rozpoczynana jest po dwunastu miesiącach bezowocnych starań o poczęcie dziecka.
  • Oferowany test polega na ocenie m.in. koncentracji, ruchliwości i żywotności plemników, ich morfologii, aglutynacji i koncentracji komórek okrągłych. Przeprowadzane jest przez wykwalifikowanego diagnostę laboratoryjnego, przy pomocy mikroskopii optycznej.
  • Wykonanie badania nasienia jest pomocne w ustaleniu przyczyny niepłodności męskiej - w przypadku wykrycia nieprawidłowości, możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, co z kolei doprowadzi do poprawy płodności. Badanie nasienia pozwala również na monitorowanie skuteczności wdrożonego leczenia.
  • Badanie ogólne nasienia wykonywane jest zgodnie z aktualnymi wytycznymi i w oparciu o wartości referencyjne opracowane przez WHO. Konieczna jest telefoniczna rezerwacja terminu badania. Materiał dostarczany jest przez Pacjenta do laboratorium w Warszawie.

Badanie ogólne nasienia, seminogram (w Warszawie)


169.00 na stronie
Technologia badania:
Mikroskopia optyczna
Czas oczekiwania na wynik:
1 dzień roboczy

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce