Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Toksoplazmoza IgG

Ocena użytkowników: 5 ocen
4.0

Jest to badanie przeciwciał IgG w kierunku toksoplazmozy

Toksoplazmozę wywołuje pierwotniak Toxoplasma gondii

Test przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet w ciąży / kobiet w wieku prokreacyjnym

W ramach pakietu badamy obecność:

 • toksoplazmozy
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Toksoplazmoza IgG

  Cena w placówce

  59.90 

  Cena online:

  49.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badamy stężenie przeciwciał IgG we krwi

  • Przeciwciała IgG specyficzne dla Toxoplasma gondii pojawiają się po 1 – 2 tygodniach od zarażenia, ich poziom narasta przez 6 – 8 tygodni, a następnie powoli się zmniejsza w przeciągu miesięcy / lat

  Badamy obecność:

  • TOKSOPLAZMOZY - toksoplazmoza cechuje się zwykle łagodnym, bezobjawowym przebiegiem. Jednakże, w przypadku osób o niedojrzałym fizjologicznie lub osłabionym układzie odpornościowym, schorzenie to może stanowić poważne zagrożenie. Chorobą tą zarazić się można przez pożywienie, w wyniku transplantacji organu / transfuzji krwi, aktywną formę Toxoplasma gondii może także przekazać do płodu matka

  Toksoplazmoza a badanie przeciwciał IgG

  • Za rozwój toksoplazmozy odpowiedzialny jest pierwotniak Toxoplasma gondii. Można się nim zarazić przez spożywanie niemytych warzyw i owoców czy niedogotowanego lub surowego mięsa, ale także na skutek transfuzji krwi, transplantacji organu oraz transmisji pierwotniaka na płód przez matkę w trakcie ciąży.
  • Diagnostyka zarażenia pierwotnego Toxoplasma gondii jest bardzo ważna w przypadku kobiet planujących ciążę lub będących już w ciąży, ze względu na ryzyko rozwinięcia się toksoplazmozy wrodzonej u dziecka. Skutkiem tego może być np. poronienie samoistne, obumarcie płodu, przedwczesny poród, uszkodzenie wzroku, niedorozwój mózgu, wodogłowie.
  • Wysokie ryzyko zarażenia pierwotnego występuje w przypadku: ujemnego wyniku testu IgG tuż przed poczęciem, a dodatniego w trakcie ciąży; przynajmniej 2-krotnego wzrostu IgG przy jednoczesnej obecności przeciwciał specyficznych dla Toxoplasma gondii w klasach IgM i/lub IgA; wysokich wartości IgG przy obecności swoistych przeciwciał IgM i/lub IgA.
  • Pierwotne zarażenie w trakcie ciąży jest wykluczone w przypadku: niskiego i stabilnego poziomu IgG przy braku lub współistnieniu przeciwciał IgM; wysokiego IgG przy braku IgM.
  Toksoplazmoza IgG

  Cena w placówce

  59.90 

  Cena online:

  49.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie realizowane jest z próbki krwi żylnej w około 800 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic