Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Toksoplazmoza - awidność

Ocena użytkowników: 4 ocen
4.8

Jest to badanie awidności przeciwciał IgG

Oznaczenie to pozwala stwierdzić, kiedy doszło do zakażenia Toxoplasma gondii

Badanie wykonywane jest z próbki krwi żylnej

W ramach pakietu badamy:

 • awidność przeciwciał IgG swoistych dla Toxoplazma gondii
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Toksoplazmoza - awidność

  Cena w placówce

  105.00 

  Cena online:

  93.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badamy awidność przeciwciał IgG przeciwko Toxoplasma gondii

  • Wynik badania wskazuje na czas, jaki upłynął od zakażenia Toxoplasma gondii. W przypadku aktualnej infekcji o ostrym przebiegu wynik wynosi poniżej 40%, zaś powyżej 40% odpowiada zakażeniu trwającemu powyżej 20 tygodni

  Badamy obecność:

  • TOKSOPLAZMOZY - toksoplazmoza jest powszechną chorobą odzwierzęcą wywoływaną Toxoplasma gondii. Choroba jest szczególnie niebezpieczna w przypadku kobiet ciężarnych, ponieważ prowadzi do zarażenia płodu i występowania toksoplazmy wrodzonej u noworodków

  Toxoplasma gondii – pasożyt groźny dla zdrowia płodu

  • Toxoplasma gondii jest pasożytem, którego podstawowym rezerwuarem są koty. Człowiek zaraża się w wyniku kontaktu z kotami, a przede wszystkim poprzez spożycie pokarmu skażonego kałem kotów i kontakt ze skażoną ziemią. Również niebezpieczne może być spożycie częściowo surowego mięsa np. baraniego bądź wieprzowego.
  • Najbardziej narażone na zachorowanie są osoby o obniżonej odporności, czyli np. zakażeni HIV, w trakcie leczenia immunosupresyjnego (m.in. chemioterapia, po przeszczepach). Pasożyt jest jednak najbardziej niebezpieczny dla płodu – do zakażenia dochodzi od matki. Toksoplazmoza wrodzona może przyczyniać się do poronień, obumarcia płodu bądź poważnych następstw rozwojowych u dziecka.
  • W wyniku zakażenia w pierwszej kolejności wytwarzane są przeciwciala IgM i IgA, które wskazują na ostrą fazę choroby, a następnie przeciwciała IgG, które świadczą jedynie o długotrwałym zakażeniu. Z czasem dochodzi jednak do wyspecjalizowania przeciwciał IgG, dzięki czemu lepiej wiążą się z obcymi antygenami. Badanie awidności IgG pozwala określić, w jakim stopniu doszło do zwiększenia specyficzności przeciwciał, a w związku z tym awidność wskazuje na czas trwania zakażenia.
  Toksoplazmoza - awidność

  Cena w placówce

  105.00 

  Cena online:

  93.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie realizowane jest z próbki krwi żylnej w około 800 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic