22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet onkologiczny dla kobiet

4.80
Ocena użytkowników: 42 ocen

To kompleksowy, przeznaczony dla kobiet pakiet badań onkologicznych. 

W skład pakietu wchodzą podstawowe badania krwi (morfologia krwi, OB), a także pomiar poziomu markerów nowotworowych (CA-125, CA 15-3, CA 19-9, CEA) i poziomu pierwiastków (Se, Zn, Cu, As, Cd, Pb) we krwi pełnej. 

Badanie wykonywane jest z próbek krwi żylnej. Na badanie należy zgłosić się na czczo, w ciągu 3 dni przed pobraniem krwi nie należy spożywać owoców morza, ryb i ryżu oraz produktów na bazie ryb, ryżu i olejów rybnych.

W ramach pakietu badamy:

 • markery nowotworowe: raka piersi, jajnika, jelita grubego oraz trzustki
 • pierwiastki: selen, arsen, cynk, kadm, ołów, miedź
 • morfologię krwi
 • OB (odczyn Biernackiego)

Pakiet onkologiczny - na czym polega ten kompleksowy pakiet badań krwi dla kobiet?

 • Oferowany pakiet onkologiczny dla kobiet złożony jest z podstawowych badań krwi, a także z badań pozwalających na pomiar stężenia we krwi pierwiastków oraz markerów nowotworowych. 
 • W skład pakietu wchodzi morfologia krwi, czyli podstawowe badanie krwi, pozwalające na ogólną ocenę kondycji organizmu. Sprawdzany jest również odczyn Biernackiego (OB), który jest markerem stanu zapalnego -  znacznie podwyższone OB może być związane z występowaniem choroby nowotworowej. 
 • W ramach pakietu onkologicznego badany jest również poziom we krwi czterech markerów nowotworowych (substancji chemicznych pomocnych w diagnostyce nowotworów, monitorowaniu ich leczenia oraz w wykrywaniu wznów i przerzutów): CA-125, CEA, CA 19-9 czy CA 15-3.
 • CA-125 uznawany jest za marker specyficzny dla raka jajnika, jednak jego podwyższony poziom stwierdzany jest również w przebiegu raka płuca, chłoniaków, raka żołądka, a także w przebiegu niezłośliwych schorzeń (np. zapalenia jajowodu, endometriozy, mięśniaków macicy). 
 • CA 19-9 jest markerem wykorzystywanym w diagnostyce i monitorowaniu leczenia raka trzustki – jego poziom może się ponadto zwiększać w raku dróg wątrobowo-żółciowych, raku żołądka czy raku jelita grubego. Stężenie CA 19-9 może też nieznacznie wzrastać w stanach zapalnych trzustki, wątroby, dróg żółciowych czy w łagodnych nowotworach macicy i jajników.
 • CEA (antygen karcynoembrionalny) to marker pomocny w diagnostyce i ocenie postępów leczenia kilku typów nowotworów: raka jelita grubego (CEA jest typowany na niezależny czynnik rokowniczy w tym raku), raka płuc,  raka trzustki czy raka żołądka.
 • CA 15-3 jest markerem specyficznym dla raka piersi, który wykorzystywany jest przede wszystkim w ocenie leczenia i wykrywaniu wznów. U ok. 20% pacjentek stężenie markera przyczynia się do postawienia diagnozy w przypadku nowotworu w I lub II stadium zaawansowania. 
 • W oferowanym pakiecie onkologicznym określany jest także poziom we krwi pierwiastków: selenu (Se), cynku (Zn), miedzi (Cu), kadmu (Cd), arsenu (As) oraz ołowiu (Pb). Pierwiastki te mają wpływ na ryzyko rozwoju nowotworów zależnych od mikroelementów, ale także w pewnym zakresie na ryzyko nowotworów wykazujących zależność od hormonów.
 • Za nowotwory silnie zależne od mikroelementów uznaje się: raka płuca, raka jelita grubego, raka krtani, raka żołądka czy raka trzustki (zwłaszcza u mężczyzn). Poziom selenu ma wpływ na rozwój raka prostaty zależnego od hormonów. Wpływ selenu jako dodatkowego czynnika ryzyka zachorowania na nowotwory jest również widoczny w przypadku raka piersi u kobiet.


Pakiet onkologiczny dla kobiet


289.00 na stronie
379.00 w placówce
Technologia badania:
Metoda jakościowa i ilościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 21 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce