22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Giardia lamblia IgM/IgG

4.70
Ocena użytkowników: 35 ocen

Badanie polega na oznaczeniu przeciwciał IgM i IgG swoistych dla Giardia lamblia

Badania pozwala na wykrycie zakażenia tym pierwotniakiem

Badanie wykonywane jest z próbki krwi żylnej

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • lambliozy

Badamy obecność przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla Giardia lamblia we krwi

  • Obecność przeciwciał IgM świadczy o ostrej fazie zakażenia, zaś utrzymujące się dużo dłużej przeciwciała IgG wskazują na przewlekłą fazę choroby bądź jej przebycie w przeszłości

Badane choroby:

  • LAMBLIOZA - Giardia lamblia to pierwotniak znajdujący się w wodzie, w glebie oraz w kale zwierząt. Lamblioza wiąże się z występowaniem niespecyficznych dolegliwości głównie ze strony przewodu pokarmowego

Giardia lamblia – pierwotniak, którego warto unikać

  • Infekcja Giardia lamblia z łatwością może się rozpowszechniać pomiędzy ludźmi, zwierzętami oraz między ludźmi a zwierzętami – szczególnie gdy zakażenie ma przebieg bezobjawowy.
  • Diagnostyka zakażenia Giardia lamblia obejmuje pomiar poziomu przeciwciał IgM i IgG swoistych dla pasożyta we krwi oraz badanie kału pod kątem obecności cyst i trofozoidów G. Przeciwciała IgM pojawiają się w 3 tygodnie po zakażeniu i utrzymują się przez cały okres fazy ostrej lambliozy (około 3-4 miesiące). Natomiast IgG pojawiają się w połowie fazy ostrej choroby i utrzymują się nawet do dwóch lat – są wskaźnikiem przebycia zakażenia w przeszłości.
  • Wdrożenie leczenia zaleca się zarówno osobom chorym, jak i nosicielom bezobjawowym, aby uniknąć rozprzestrzeniania się pasożyta.

Giardia lamblia IgM/IgG


149.00 na stronie
169.90 w placówce
Technologia badania:
IIF
Czas oczekiwania na wynik:
do 10 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce