Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

CA 125 – marker raka jajnika

Ocena użytkowników: 15 ocen
4.6

To badanie polega na pomiarze stężenia markera raka jajnika CA 125 we krwi

CA 125 to glikoproteina charakterystyczna dla komórek jajników zmienionych przez nowotwór, wykorzystywana jest więc jako marker (antygen) nowotworowy raka jajnika.

Podwyższone stężenieantygenu nowotworowego CA 125 stwierdza się u ok. 80% chorych na nowotwór jajnika - im niższe stężenie, tym mniej zaawansowana jest choroba.

W ramach pakietu badamy:

 • stężenie markera raka jajnika
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  CA 125 – marker raka jajnika

  Cena w placówce

  59.90 

  Cena online:

  51.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badamy poziom markera nowotworowego CA 125 w surowicy krwi

  • Podwyższone wartości budzą podejrzenia rozwoju raka jajnika, jednak zwiększone stężenie markera może także wystąpić podczas miesiączkowania, ciąży i takich stanach chorobowych jak zapalenie jajnika, wątroby czy trzustki

  Badamy ryzyko:

  • RAKA JAJNIKA - rak jajnika uznawany jest za jeden z najbardziej podstępnych nowotworów, bardzo długo rozwija się nie powodując specyficznych objawów, dlatego najczęściej wykrywany jest już na zaawansowanym etapie. Rocznie w Polsce diagnozuje się niemal 4000 nowych zachorowań na raka jajnika, a 2500 chorych umiera

  Marker CA 125 a rak jajnika

  • CA 125  to marker raka jajnika, który jest wykorzystywany przede wszystkim w ocenie skuteczności leczenia nowotworu i w wykrywaniu nawrotów. Rak jajnika jest jedną z głównych przyczyn nowotworowych zgonów wśród kobiet (rocznie z jego powodu umiera ok. 2,5 tys. chorych). Wiąże się to z podstępnym rozwojem tego schorzenia, a w konsekwencji niską wykrywalnością na wczesnym, pozwalającym na całkowite wyleczenie etapie.
  • Poziom CA 125 we krwi koreluje z zaawansowaniem choroby nowotworowej. Identyfikowany jest w 80% przypadków nieśluzowych raków jajnika i 50% śluzowych raków jajnika w III i IV stopniu zaawansowania.
  • Podniesiony poziom CA 125, oprócz raka jajnika, może występować również w przypadkach raka płuca, żołądka, trzustki, u chorych na endometriozę choroby tkanki łącznej czy mięśniaki macicy, a także w stanach fizjologicznych - np.  ciąży, w trakcie miesiączki i w połogu.
  CA 125 – marker raka jajnika

  Cena w placówce

  59.90 

  Cena online:

  51.00 
  Technologia badania:Test ELISA

  Czas oczekiwania na wynik:do 4 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badanie realizowane jest z próbki krwi żylnej w około 800 placówkach na terenie Polski - nasze punkty oznaczone są szyldem DIAGNOSTYKA.

  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic