22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet badań na pasożyty – przywry, realizacja wysyłkowa

4.40
Ocena użytkowników: 20 ocen

Celem badania jest wykrycie obecności w organizmie przywr.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Do wykonania badania wykorzystywana jest bardzo czuła i skuteczna metoda Real-Time PCR, pozwalająca na sprawdzenie, czy w badanej próbce obecny jest materiał genetyczny danych pasożytów. 

Materiałem do badania są pobrane od Pacjenta próbki kału i moczu. W ramach testu wykrywane są przywry: przywra krwi (Schistosoma haematobium), motylica wątrobowa (Fasciola hepatica) oraz Opisthorchis viverrini

W ramach pakietu badamy obecność:

  • przywry krwi (Schistosoma haematobium)
  • motylicy wątrobowej (Fasciola hepatica)
  • Opisthorchis viverrini

Przywry - ich obecność w organizmie mogą potwierdzić proste badania molekularne

  • Przywry są pasożytami, czyli organizmami wykorzystującymi osobnika innego gatunku jako swoje środowisko życia / źródło pokarmu, działając na jego szkodę. Ich obecność w organizmie może zostać wykryta dzięki wykonaniu prostych badań molekularnych. 
  • Testy te pozwalają na wykrycie materiału genetycznego danego pasożyta w pobranej od Pacjenta próbce materiału. W ramach oferowanego przez nas badania sprawdzana jest obecność następujących przywr: przywry krwi (Schistosoma haematobium), motylicy wątrobowej (Fasciola hepatica) oraz Opisthorchis viverrini.
  • Przywra krwi w organizmie człowieka dożywa od 5 do 18 lat i wywołuje chorobę zwaną schistosomatozą. Człowiek może zarazić się tym pasożytem przede wszystkim przez skórę podczas kąpieli w zanieczyszczonej wodzie. 
  • Motylica wątrobowa jest przywrą wywołującą fascjolozę, jej forma dojrzała pasożytuje w przewodach żółciowych wątroby u takich ssaków jak bydło, owce czy kozy. Żywicielem ostatecznym tego pasożyta może być również człowiek. 
  • Opisthorchis viverrini wywołuje schorzenie zwane opistorchozą. Człowiek może zarazić się tą przywrą spożywając niedogotowane lub surowe mięso ryb. 
  • Oferowany przez nas test w kierunku przywr wykonywany jest z pobranych od Pacjenta próbek moczu i kału. Do jego przeprowadzenia wykorzystywana jest jedna z technik molekularnych Real-Time PCR, którą charakteryzuje bardzo wysoka czułość i specyficzność. 

Pakiet badań na pasożyty – przywry, realizacja wysyłkowa


329.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce