22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet badań na pasożyty – 15 patogenów, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 23 ocen

To kompleksowy pakiet badań, wykrywający obecność pasożytów w organizmie.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Oferowany test wykonywany jest przy pomocy bardzo czułej techniki molekularnej: Real-Time PCR. Umożliwia ona identyfikację materiału genetycznego badanych pasożytów.

Badanie wykonywane jest z pobranych od Pacjenta próbek kału i moczu. W ramach testu wykrywane są następujące pasożyty: tasiemiec bąblowiec, tasiemiec uzbrojony, glista ludzka, włosogłówka, owsik, tęgoryjec dwunastnicy, pełzak czerwonki, lamblie, przywra krwi, motylica wątrobowa, Opistorchis viverriniEntamoeba disparBlastocystis hominis, Dientamoeba fragilis Cryptosporidium parvum.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • 15 pasożytów

Sprawdź obecność pasożytów w organizmie dzięki  jednemu, dokładnemu badaniu 

  • Pasożyty to te organizmy, które jako źródło pokarmu / środowisko życia wykorzystują osobnika innego gatunku, szkodząc mu. Zakażenia pasożytnicze występują bardzo powszechnie na całym świecie. 
  • Do zarażenia się danym pasożytem może dojść z wielu rożnych powodów, do najczęstszych z nich zalicza się spożywanie surowego / niedogotowanego jedzenia, niedomytych warzyw i owoców, picie nieprzegotowanej wody, brak higieny osobistej czy kąpiele w zakażonej wodzie. 
  • Wykrycie obecności pasożytów w organizmie jest możliwe dzięki bardzo dokładnym badaniom molekularnym - testy te sprawdzają, czy w pobranej od Pacjenta próbce występuje materiał genetyczny badanych pasożytów.
  • Badania te cechuje bardzo wysoka specyficzność i czułość, a wykonywane są przy pomocy techniki Real-Time PCR. Dzięki niej możliwe jest dokładne zweryfikowanie obecności wielu pasożytów podczas tylko jednej analizy.
  • Oferowany test weryfikuje obecność aż 15 różnych pasożytów, a do jego wykonania potrzebna jest tylko jedna próbka kału i jedna próbka moczu. 

Pakiet badań na pasożyty – 15 patogenów, realizacja wysyłkowa


945.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce