22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet badań na pasożyty (dientamoeba, blastocystis) - realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 3 ocen

Test sprawdza, czy w organizmie obecne są pasożyty: Dientamoeba fragilis i Blastocystis hominis.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Do wykonania badania wykorzystywana jest bardzo czuła technika Real-Time PCR - dzięki niej możliwe jest sprawdzenie, czy w pobranej od Pacjenta próbce znajduje się materiał genetyczny wybranych pasożytów.

Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki kału.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • Dientamoeba fragilis
  • Blastocystis hominis

Na czym polega oferowane badanie molekularne?

  • Oferowany test molekularny umożliwa identyfikację w badanej próbce materiału genetycznego wybranych pasożytów, czyli organizmów wykorzystujących jako swoje środowisko życia / źródło pokarmu osobnika innego gatunku.
  • Badanie wykonywane jest przy pomocy techniki molekularnej Real-Time PCR - metodę tę charakteryzuje wysoka czułość i specyficzność, dzięki czemu skuteczność testu jest bliska 100%. Do przeprowadzenia analizy wymagana jest tylko jedna, pobrana od Pacjenta próbka kału.
  • W ramach oferowanego testu sprawdzana jest obecność materiału genetycznego dwóch pasożytów - pierwotniaków: Dientamoeba fragilis (pierwotniak wywołujący dientamebozę) oraz Blastocystis hominis (pierwotniak wywołujący blastocystozę).

Pakiet badań na pasożyty (dientamoeba, blastocystis) - realizacja wysyłkowa


189.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce