22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet badań na pasożyty (bąblowiec, glista ludzka, włosogłówka) - realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 9 ocen

W ramach oferowanego pakietu sprawdzana jest obecność w organizmie 3 patogenów. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Do wykonania badania wykorzystywana jest technika Real-Time PCR, która pozwala na identyfikację materiału genetycznego badanych pasożytów w pobranej od Pacjenta próbce. 

Materiał do badania stanowi próbka kału. Test wykrywa obecność następujących pasożytów: tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulossus), glisty ludzkiej (Ascaris lumbricoides hominis) oraz włosogłówki (Trichuris trichiura).

W ramach pakietu badamy obecność:

  • tasiemca bąblowcowego, bąblowca (Echinococcus granulossus)
  • glisty ludzkiej (Ascaris lumbricoides hominis)
  • włosogłówki (Trichuris trichiura)

Na czym polega oferowane badanie?

  • Oferowany test ma na celu precyzyjne określenie, czy w pobranej od Pacjenta próbce znajdują się pasożyty: tasiemiec bąblowcowy, glista ludzka lub włosogłówka. Pasożytami nazywane są te organizmy, które jako środowisko życia / źródło pokarmu wykorzystują osobnika innego gatunku, tym samym mu szkodząc. 
  • Do zarażenia się tasiemcem bąblowcowym może dojść na skutek kontaktu z odchodami zwierząt (lisy, psy) czy spożycia zanieczyszczonej roślinności leśnej. Do zarażenia się glistą ludzką i włosogłówką dochodzi najczęściej na skutek spożycia niedomytych warzyw i owoców czy wody zanieczyszczonej jajami pasożyta. 
  • Oferowany test pozwala na precyzyjne ustalenie, czy badane pasożyty znajdują się w pobranej od Pacjenta próbce kału - metodę Real-Time PCR, wykorzystywaną do wykonania oferowanego testu, cechuje wysoka czułość i specyficzność. Umożliwia ona jednoczesne wykrycie materiału genetycznego badanych pasożytów.

Pakiet badań na pasożyty (bąblowiec, glista ludzka, włosogłówka) - realizacja wysyłkowa


299.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce