22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Pakiet badań na pasożyty (ameboza) - realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 2 ocen

Test sprawdza obecność w organizmie Entamoeba histolyticaEntamoeba dispar.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

Test polega na sprawdzeniu, czy w badanym materiale obecny jest materiał genetyczny pełzaka czerwonki (Entamoeba histolytica) oraz Entamoeba dispar. Badanie wykonywane jest przy pomocy metody Real-Time PCR.  

Materiał do badania stanowi pobrana od Pacjenta jedna próbka kału. 

W ramach pakietu badamy obecność:

  • Entamoeba histolytica (pełzak czerwoniki)
  • Entamoeba dispar

Na czym polega oferowane badanie molekularne?

  • W oferowanym badaniu oferowana jest obecność materiału genetycznego pełzaków: Entamoeba histolytica (pełzak czerwonki) oraz Entamoeba dispar.
  • Pełzak czerwonki jest pasożytem wywołującym amebozę (pełzakowicę). Entamoeba dispar to natomiast niepatogenny komensal przewodu pokarmowego człowieka - jest on jednak mikroskopowo i morfologicznie identyczny z Entamoeba histolytica. Z tego względu do powierdzenia infekcji pełazkiem czerwonki konieczne jest przeprowadzenie testów molekularnych, które pozwalają na rozróżnienie typu zakażenia.
  • Do wykonania oferowanego testu niezbędna jest tylko jedna, pobrana od Pacjenta próbka kału. Badanie realizowane jest przy pomocy techniki Real-Time PCR, która cechuje się bardzo wysoką czułością i specyficznością - dzięki temu skuteczność testu jest bliska 100%. 

Pakiet badań na pasożyty (ameboza) - realizacja wysyłkowa


189.00 na stronie
Technologia badania:
Real-time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce