22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Padaczka u dzieci – badanie 211 genów, met. NGS

4.80
Ocena użytkowników: 14 ocen

Jest to specjalistyczne badanie genetyczne w kierunku padaczki dla dzieci po 2. roku życia.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu, 

Dzięki zastosowanej metodzie NGS test wykrywa nawet bardzo rzadkie mutacje w aż 211 genach.

Test może przyczynić się do ustalenia przyczyny padaczki i podjęcia ukierunkowanego leczenia - skutecznego i bezpiecznego dla dziecka.

Dzięki określeniu przyczyny padaczki dowiemy się, jaki będzie jej przebieg w przyszłości i czy można zapobiec jej postępowi.

Zdrowegeny.pl ma wyłączność na sprzedaż tych badań w Polsce.

W ramach pakietu badamy przyczyny:

  • padaczki u dzieci po 2. roku życia

Padaczka, czyli jedna z najczęściej diagnozowanych u dzieci chorób neurologicznych

  • Padaczka (epilepsja) to zaburzenie czynności mózgu, cechujące się trwałą skłonnością do występowania napadów padaczkowych. Napady padaczkowe pojawiają się na skutek gwałtownych i nadmiernych wyładowań w komórkach nerwowych. W ich przebiegu u chorego mogą pojawić się np. drgawki i utrata przytomności, ale może on po prostu stać się nieobecny przez krótki czas (przestać nawiązywać kontakt z otoczeniem przez kilka minut).
  • Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych u dzieci, szacuje się, że cierpi na nią 0,5-1% z nich. Napady padaczkowe mają istotny wpływ na rozwój i funkcjonowanie mózgu i mogą przyczynić się do upośledzenia umysłowego. Bardzo ważne jest więc, aby jak najwcześniej wprowadzić leczenie przeciwpadaczkowe. Do tego konieczne jest postawienie właściwej diagnozy - często stanowi to jednak poważny problem.
  • Do występowania padaczki mogą przyczynić się skłonności genetyczne, które wykryć można dzięki odpowiednim badaniom DNA. Oferowany przez nas specjalistyczny, zaawansowany test sprawdza aż 211 genów, których zmiany wiązane są z padaczką u dzieci po drugim roku życia.
  • W badaniu wykorzystywana jest jedna z najnowocześniejszych technik biologii molekularnej – Sekwencjonowanie Nowej Generacji. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie nawet najrzadziej występujących mutacji w ramach tylko jednej analizy, z jednej pobranej od dziecka próbki DNA.
  • Analiza laboratoryjna wykonywana jest przez wykwalifikowany personel w wyspecjalizowanym laboratorium genetycznym Fulgent Genetics w USA, a Zdrowegeny.pl mają wyłączność na sprzedaż tych badań w Polsce.

Padaczka u dzieci – badanie 211 genów, met. NGS


4199.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 8 tygodni

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce