22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Gen F2 - mutacja G20210A genu protrombiny, realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 13 ocen

To badanie genetyczne, sprawdzające obecność mutacji w genie protrombiny. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

W ramach oferowanego badania sprawdzana jest obecność mutacji G20210A w genie protrombiny (F2). Mutacja ta wiąże się ze wzrostem ryzyka rozwoju trombofilii wrodzonej (zakrzepicy). 

Materiał do badania stanowi pobrany od Pacjenta wymaz z wewnętrznej strony policzka. 

W ramach pakietu badamy:

  • obecność mutacji G20210A w genie F2

Sprawdź, czy masz mutację genu protrombiny wykonując proste badanie genetyczne

  • Mutacja G20210A genu protrombiny (F2) stanowi predyspozycję genetyczną do nadkrzepliwości wrodzonej, która wiąże się z takimi powikłaniami jak epizody zakrzepicy żył głębokich czy nawracające poronienia samoistne.
  • Szacuje się, że nosiciele mutacji G20210A mają ok. 2-3 razy większe ryzyko rozwoju zakrzepicy w porównaniu do osób bez tej mutacji.
  • Wykrycie takiej zmiany jest możliwe przy pomocy prostego badania genetycznego. Oferowany test sprawdza przy pomocy techniki Real-Time PCR, czy w materiale genetycznym pobranym od osoby badanej znajduje się mutacja G20210A.
  • Do wykonania testu wystarczy tylko pobrać od Pacjenta wymaz z wewnętrznej strony policzka. Badanie genetyczne genu protrombiny wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia.

Gen F2 - mutacja G20210A genu protrombiny, realizacja wysyłkowa


199.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 14 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce